Zielonogórski serwis WWW Zielonogórski serwis WWW Strona głównaKontaktMapa serwisuMapa serwisuTo wizyta
od 21.07.1998

Iowa Super Soccer - zimowa trasa koncertowa

IowaSuperSoccer.jpg

 

12 grudnia (sobota) – Kraków
Barka (zacumowana na Kazimierzu, na wysokości ul. Gazowej)

 

15 grudnia (wtorek) - Mysłowice - Wesoła
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (koncert na rzecz Hospicjum Cordis)

 

8 stycznia (piątek) – Opalenica (WOŚP)
MGOK Taklamakan (os. Centrum 11) – godz. 19.00

 

9 stycznia 2010 (sobota) – Zielona Góra
BWA (al. Niepodległości 19) – godz. 20

 

10 stycznia 2010 (niedziela) – Kamień Pomorski (WOŚP)
Hala Widowiskowo-Sportowa (ul. Wolińska 9) – godz. 20.30

 

11 stycznia 2010 (poniedziałek) – Poznań
Meskal (ul. Nowowiejskiego 17, róg Młyńskiej) – godz. 20

 

15 stycznia (piątek) - Mysłowice
Przedszkole nr 5 (zgra teĹź Graftmann i Ladislav)

 

Zespół z Mysłowic miał w 2009 roku świetną passę. Grupa rozpoczęła prace nad nowym albumem, wystąpiła na kilku polskich festiwalach – Opener, Globaltica, OFF i Ars Cameralis. Iowa Super Soccer została teĹź laureatem hiszpańskiego festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie. Z tej okazji zagrała krótki koncert w Cáceres, mieście ubiegającym się o miano „Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku”. Nowy rok zespół rozpocznie od krótkiej trasy koncertowej, którą zagra w pełnym siedmioosobowym składzie, z sekcją smyczkową.

 

Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezaleĹźną. Brzmienie śląskiej kapeli moĹźna określić jako indie pop. Zespół działa od 2004 roku. Przed rokiem nakładem niezaleĹźnej wytwórni Gusstaff Records wydał debiutancki album „Lullabies To Keep Your Eyes Closed”. Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku!

 

To jednak nie pierwsze nagrania młodego zespołu. Wcześniej Iowa Super Soccer wydała własnym sumptem dwie EP. Utwór „Wild World”, zamieszczony na pierwszej z nich, był w sierpniu 2006 roku najczęściej pobieraną piosenką w internetowym brytyjskim zinie The Mag. Natomiast piosenka „1000 Miles” trafiła na prestiĹźową składankę „Alternative Trippin vol. 1” obok utworów takich grup jak Kent, Rubik czy Boom Pam. Ich muzyka gościła teĹź na składankach „Program Alternatywny Agnieszki Szydłowskiej” i „OFFsesje vol.1” wydanych przez Polskie Radio oraz hiszpańskiej kompilacji „Pop Nation”.

 

Artur Rojek mówi: To najciekawszy polski zespół, jaki ostatnio słyszałem. Są autentyczni, grają piękną muzykę, która mnie bardzo porusza. Kibicuję im od pierwszego usłyszenia. Ich EP była w pewnym okresie najczęściej słuchaną przeze mnie płytą polskiego wykonawcy.

 

Iowa Super Soccer grała na pierwszej edycji OFF Festivalu w Mysłowicach (2006), na Opener Festival (2009) i Globaltica Festival (2009) w Gdyni na Ars Cameralis, w radiowej Trójce i na Feel On Festivalu w Ostrzeszowie (2007). Zagrała równieĹź na OFF Festivalu w tym roku. Jako support Marka Kozelka, legendarnego amerykańskiego songwritera, wokalisty Red House Painters! Iowa SS koncertowała z takimi zespołami jak Myslovitz, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suit, Matt Elliott, My Name Is Nobody, Barbara Morgenstern, Troy von Balthazar i Chris & Carla. Obecnie zespół występuje jako akustyczny kwartet lub w siedmioosobowym składzie z sekcją smyczkową. Na czele grupy stoją gitarzysta - Michał Skrzydło oraz 18-letnia wokalistka Natalia Baranowska. Na początku 2010 roku wydany będzie drugi album zespołu.

 

Skład kapeli:

 

Natalia Baranowska - wokal
Alicja Herma - skrzypce
Katarzyna Włosek - wiolonczela
Michał Skrzydło - gitara akustyczna, wokal
Wojtek Sawicki - gitara elektryczna
Piotr Sawicki - gitara basowa
Michał Żemyłka - perkusja

 
Strony internetowe kapeli www.iss.trafri.net oraz www.myspace.com/iowasupersoccer
Kontakt: Borówka Music - borowka.music@gazeta.pl(C) Zespół ZielMAN