Zielonogórski serwis WWW Zielonogórski serwis WWW Strona głównaKontaktMapa serwisuMapa serwisuTo wizyta
od 21.07.1998

Koncert Cleveland Watkiss Quartet

21.08.2010 w Filharmonia ZielonogĂłrska

W ramach Roku Fryderyka Chopina zapraszmy na koncert  brytyjskiego jazzowego artysty Clevelanda Watkissa Quartet 21.08.2010 w Filharmonii Zielonogórskiej.
Koncert  poprzedzi występ Marity Alban Juarez.
 
Koncert jest objęty Honorowym Patronatem Sz.p. Prezydent Miasta Zielona Góra.
 
Patronat medialny sprawuje takĹźe lokalna TVP Odra.
 
 
 
PoniĹźej prezentujemy takĹźe twórczość muzyczną artysty;
 
 
Cleveland Watkiss
 
"Najlepszy męski jazzowy piosenkarz w Brytanii ”...Evening Standard 


Urodził się we wschodniej dzielnicy Londynu, wokalista wirtuoz, aktor i kompozytor Cleveland Watkiss przygotowywał głos w "Londyńskiej szkole śpiewu" trenując w operze "Arnold Rose" i w Siedzibie Szkoły Muzyki i Dramatu. Cleveland był równieĹź jednym z załoĹźycieli ogromnie wpływowego zespołu  Jazz Warriors. Jego partie wokalne moĹźna usłyszeć na debiutanckim albumie z wieloma ludĹşmi, którzy zdobyli nagrodę video w Japonii.


Cleveland był wtedy zgłoszony do Wire/Guardian Jazz Awards i oddawano na niego głosy jako najlepszego wokalisty przez trzy kolejne lata, rozpoczynał występ z dwoma najlepszymi światowymi wielkimi wokalistami jazzowymi "Cassandra Wilson" i "Abbey Lincoln"…. John Fordham, dziennikarz muzyczny Guardian dokładnie opisuje Clevelanda jako "robiącego gwałtowną karierę na scenie”.


Jego zadziwiające wokalne doświadczenia spotkały się grając z wieloma rozmaitymi artystami z całego świata takimi jak "The Royal Philharmonic Orchestra, Dusseldolf Symphonic Orchestra, Bob Dylan, Jackie Mittoo, Keith Richards, James Taylor Quartet, Art Blakey, Sly & Robbie, Abdullah Ibrahim, Stevie Wonder, Patife, Lepaja Symphonic Orchestra, Carlinhos Brown, Robbie Williams, Joe Cocker, The Who, Branford Marsalis, George Martin, Julian Joseph, Bocato Big Band, Lisa Stansfield, Courtney Pine, Janet Kay, Maxi Priest, Soul II Soul, London Chamber Orchestra, Kassa Mady, BBC Orchestra, Goldie, Cassandra Wilson, Kenny Wheeler Big Band, Sugar Minot, Talvin Singh, Bjork, Pete Townshend, London Community Gospel Choir [LCGC] i wielu innych.


Cleveland Watkiss jest równieĹź bardzo zapalonym nauczycielem muzycznym, pracując jako instruktor głosu w pracowni Venues/Szkoła, college i Uniwersytet w okolicy Wielkiej Brytanii.


On zaprojektował równieĹź wokalny program zajęć dla Studentów BA w "Weekend Arts college" [WAC] na północy Londynu. Regularny facilitator i trener głosu dla "Artist Development Programme" [ADP] w Hackney Empire Teatrze na wschodnim Londynie.


Ostatnio Cleveland Watkiss wykazał wielką wszechstronność grając główną rolą In Julian Joseph's rozpoczoczynając Jazz Opera "Bridgetower" entuzjastycznie przyjętej.


Cleveland ma i wystąpi na koncertach w wielu głównych salach, Festiwalach i klubach dookoła świata z VocalSuite </projects/vocalsuite> , który jest solowym występem i ze swoim nowym Triem "CWT".

 

 

Prasa pisze o nim:
"historia występów pokazuje zdolność Clevelanda łącząc jazzową tradycję i "Śpiewnik" z zawsze zmienianymi tajnymi dĹşwiękami- od reggae korzeni do drum & bas- czyniąć je całkowicie unikalnymi.”….PB..Straight No Chaser.."


W jakiś sposób unikalna część głosu, bas i bębny, grupa pomimo wszystko potrafi przekazać całkowity estetyczny jazz poprzez ukryte muzyczne znaczenie równocześnie mając wewnętrzne obszernie oczekiwanie”. JazzUK


"Cleveland Watkiss zostało nazwany najlepszym wokalistą w wire/guardian nagrodzonym trzy następne lata i bez wątpienia przybył na scene z gwałtownie”… Hackney Gazeta


"Najlepszy męski jazzowy piosenkarz w Brytanii ”… Evening standard


"Syn Rollins Ludzkiego Głosu ”… TimeOut


"Budzi strach? to co dostajemy na 6 robi to zupełnie ponad wszystko”… Take 6
"Większy niĹź obecność Ĺźycia na scenie i wysoce oryginalny Watkiss śpiewający jazzowo doprowadził zespół do pożądanego wysoce biegu przynosząc wielkie solo”… Jazzwise


Śpiew zasłuĹźonym basistą (Mark Hodgson) i bębny (Shaney Forbes) poniewaĹź przedsiębiorstwo jest nieco ryzykownym biznesem wymagającym bezdzwięcznych uszu i szybkich muzycznch odbić ale Cleveland Watkiss zawsze był pobłogosławiony z tymi zaletami wić był w stanie uchwycić i zatrzymać uwagę widowni wyłącznie z mocą i wszechstronnością jego głosu … Chris Parker


"KaĹźda fraza sączy się wyróĹźniając bycia muzykiem ”… The Stage


"Trio na Ĺźywo jest takim wielkim przeĹźyciem- to jest odwaĹźny tor wokoło- podnosząc się jakiś piosenkarz moĹźe wyraĹźać jednolitość i grając jakbyś Ĺźył tam :o) Ten, mój drogi człowiek, jest klasowy ”… Steve Lawson


"Jazzowa legenda ”….. Telegraph


"Nie ma Ĺźadnej pomyłki klasa jest w jego głosie ”… Daily Mail


"Cleveland Watkiss był zwyczajnie stworzony dla wprowadzenia Bridgetower..to moĹźe być wysokiego poziomu daty kariera”…. Jazzwise


"Watkiss został uznany jako jeden z światów najwybitniejszych męskich jazzowych piosenkarzy”… The Guardian


"Jazzowe partie wokalne Clevelanda Watkissa jako dorosły Bridgetower są nieodparte: kaĹźde słowo mówi o tym”…The Time


"On jest prawdziwym wirtuozem ”… The Independent
 
(C) Zespół ZielMAN