Zielonogórski serwis WWW Zielonogórski serwis WWW Strona głównaKontaktMapa serwisuMapa serwisu
4 Grudnia 2021, Sobota Aktualny czas: 15:37:06 Imieniny: Barbary, PiotraTo wizyta
od 21.07.1998

Zielonogórski Ośrodek Kultury (2009)

Razem w Nowy Rok - Sylwester z zespołem PECTUS

 

Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zaprasza na wspólne przywitanie Nowego Roku (31 grudnia, godz. 22.30 - 1.00, parking Centrum Biznesu). Razem w Nowy Rok to pełen muzyki i zabawy koncert, w którym przed publicznością zaprezentuje się gwiazda wieczoru grupa PECTUS, a zespół  MAKE UP przeprowadzi nas muzycznie przez lata osiemdziesiąte po współczesność. Życzenia noworoczne podczas niepowtarzalnej oprawy pirotechnicznej złoży mieszkańcom Prezydent Miasta.

 
Zabawę i konkursy  poprowadzi Jarosław Sobański z kabaretu "Słuchajcie".

pectus.jpg

Informacja o wykonawcach:

 
Grupa PECTUS

 
PECTUS powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Debiuty" Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2006.

W styczniu 2007 zespół wydaje promocyjny mini-album, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska), Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski). Kolejne nagrania zespołu powstają przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został m.in. "To, co chciałbym Ci dać", który stał się ogromnym przebojem w 2008 roku. W sierpniu 2008 Pectus zdobywa SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI podczas Sopot Festival. Od tego momentu kariera zespołu nabiera tempa. Piosenka "To, co chciałbym, Ci dać" staje się jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych. Rusza praca nad debiutanckim albumem, który ukazuje się 27 lutego 2009 roku. Album zawiera 11 utworów. Wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Tomka Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z Wilkami, Feel, Małgorzatą Ostrowską i wieloma innymi artystami. Debiutancki album „PECTUS” jest dopracowany pod względem brzmieniowym i kompozytorskim. To porcja gitarowej muzyki, w której nie brakuje melodii, a charakterystyczny wokal Tomka uzupełnia to we wspaniały sposób. Praca nad płytą trwała długo, gdyż zespół walczył o każdy dźwięk i artystyczną tożsamość. Miała powstać płyta "pectusowa" i taka jest. Kolejny singiel „Jeden moment” ugruntowuje pozycję zespołu i rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do przyszłości zespołu PECTUS. Piosenka przez wiele miesięcy króluje na wszelkich listach przebojów i zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przebojów najczęściej prezentowanych w radio. Na koncert zespołu PECTUS przychodzą tłumy. Zespół nie spoczywa jednak na laurach i pracuje jeszcze ciężej niż do tej pory.

pectus2.jpg

Zespół MAKE UP

 
Grupa zagrała setki koncertów występując między innymi z takimi gwiazdami jak: Bajm, KAYAH, Golec Orkiestra i inne. Muzycy MAKE UP współpracują m.in. z Piotrem Rubikiem akompaniując wykonawcom i gwiazdom festiwalu Tańczące Eurydyki. Wielokrotnie występowali na estradach winobraniowych w samodzielnych koncertach dla masowej widowni zbierając pozytywne opinie. W 2007r. zakwalifikowali się do centralnych kwalifikacji festiwalu opolskiego. Zespół posiada w repertuarze covery (przeboje polskie i światowe).XX Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych - WYNIKI

 

Dnia 14 grudnia w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie XX Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W spotkaniach wzięło udział osiem zespołów ze szkół podstawowych i placówek kultury.

 
Tytuł laureata otrzymał teatr “Szkrab” z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji “Dom Harcerza”, opiekunem grupy jest Alicja Niewiadomska. Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia: teatrowi “Talenciaki” ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz teatrzykowi szkolnemu “Jedyneczka” z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1.Jarmark Bożonarodzeniowy

 

Już w najbliższą środę (16.12) rozpoczyna się na zielonogórskim deptaku Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do niedzieli (20.12). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Na jarmarku, który będzie czynny od 10.00 do 17.00, pojawią się także min. uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy podpowiedzą jak powinien wyglądać wigilijny stół i jak przyrządza się karpia oraz inne świąteczne potrawy. Na jarmarku obecne będzie także Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Winnice Lubuskie. W sobotę zaplanowano Festiwal Grzańca, Zielonogórzanie będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek.

 

Natomiast w niedzielę 20 grudnia o godz. 15,00 (deptak przy Ratuszu), Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki oraz Jego Ekscelencja Ks. Biskup dr Stefan Regmunt zapraszają serdecznie mieszkańców Zielonej Góry na Miejską Wigilię.,. Podczas Miejskiej Wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się: chór Bel Canto z Gimnazjum nr 6, wychowankowie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego, życzenia mieszkańcom złożą biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz władze miasta, a wieczór koncertem kolęd uświetni ELENI.
 

Eleni - jedna z popularniejszych w Polsce piosenkarek - urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Pierwszą płytę długogrającą - "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała "Złote Płyty".

 

Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino" . Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę "Victora".

 

Oprócz występów na większych krajowych scenach, Eleni śpiewała kilkakrotnie w Paryżu oraz Szwecji, stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.Wyjątkowa wystawa w Hydrogalerii

autor_Bronisław_Bugiel.jpg

 

Zielona Góra Fabryczna w obiektywie Bronisława Bugiela (w latach 1954 - 1990 fotoreporter “Gazety Lubuskiej”) to temat najnowszej wystawy przygotowanej w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Do ekspozycji wybrano obrazy 15 zielonogórskich przedsiębiorstw z okresu ich świetności (lata siedemdziesiąte).
Dzisiaj wielu z piętnastki Bugiela już nie ma, niektóre zmieniły charakter np. Polska Wełna – FOCUS PARK, inne popadły w ruinę - browar.

 

Otwarcie wystawy ZIELONA GÓRA FABRYCZNA
15 grudnia, godzina 17.oo, Hydrogaleria
(ZOK, ul. Festiwalowa 3)

 

 II ZIELONOGÓRSKIE DNI WOLONTARIATU

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Centrum Wolontariatu, Bank Żywności, Stowarzyszeniem Verte

Serdecznie zapraszają na

II ZIELONOGÓRSKIE DNI WOLONTARIATU

które odbędą się  4 i 5 grudnia br. w Zielonej Górze.

W programie:

  

4 GRUDNIA 09

9.00-15.00 – „Wolontariusz w organizacji”

Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu w organizacjach

 

Organizator: Urząd Miasta Zielona Góra, Radą Organizacji Pozarządowych

Miejsce: Ul. Bema 32-34, Zielone Góra

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie  http://www.zielonagora.pl

 

11.30-13.30 – „Wolontariat drogą do kariery”

Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy

 

Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski, siedziba Biura Karier

Zgłoszenie przyjmowane są pod adresem e-mail:  Biuro.Karier@uz.zgora.pl

 

17.00 – 19.00 – Objazdowe Kino Społeczne

emisja filmu „Wolontariat – czuję, że żyję”

 

Realizator: Stowarzyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi" z Warszawy

http://www.lubuszanin.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6217:o-wolontariacie-4-grudnia&catid=34:wane

Miejsce: Klub 4 Róże dla Lucienne

 

5 GRUDNIA 09

16.30-17.00 – „Moje miejsce w ngo”

Seminarium dotyczące Ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie oraz debata publiczna

Wernisaż wystawy pokonkursowej „Wolontariat to…”

 

18.00 – Koncert zespołu After Shock

Miejsce: Klub Muzyczno-Artystyczny 4 Róże dla Lucienne
 

plakat.jpg


XII Turnieju Jednego Wiersza

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XII Turnieju Jednego Wiersza. W Turnieju uczestniczą uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie kategrie wiekowe: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI. Do Turnieju zgłoszony jest jeden wiersz o dowolnej tematyce. Zgłoszenia wierszy przyjmowane będą do dnia 15 stycznia 2010 roku w zielonogórskim Ośrodku Kultury. Turniej odbędzie się 18 lutego 2010 roku o godzinie 17.oo w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Autorzy wierszy i szkoły, które zgłoszą swój udział w imprezie, zostaną wcześniej powiadomieni o jej szczegółowym programie.

 

Zapraszamy również uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie poetyckim pn.: Miłość niejedno ma imię. Autor do konkursu może złożyć trzy utwory poetyckie.
Prace należy składać do dnia 19 lutego 2010 na adres Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Biesiady Słowa, która odbędzie się 12 marca 2010 roku.
Szczegółowe informacje:www.zok.com.plAutunalia 2009 - wyniki konkursów fotograficzny i literacki

 

Znamy już laureatów autunaliowych konkursów. 18 listopada W Hydrogalerii została otwarta pokonkursowa wystawa fotograficzna pt. MŁODZIEŻ 2009.

W galerii można zapoznać się też z nagrodzonymi felietonami.

 
W konkursie fotograficznym wzięło udział 29 autorów, którzy przesłali do ZOK-u 62 prace. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia autorom najciekawszych prac. Laureatami nagród zostali:
Karol Trębuła - I miejsce
Radochna Śmigielska - II miejsce i dodatkowe wyróżnienie
Agnieszka Lepka - III miejsce

 

Wyróżnienia otrzymali:
Olga Korban, Marika Graczyk, Aureliusz Szkop, Marta Boguś, Ula Borys i Dawid Krysiak.

 

W konkursie na felieton kulturalny nagrodzono teksty:
Danuty Kondarewicz (II nagroda), Piotra Budniaka (III nagroda) i Zuzanny Baszyńskiej (wyróżnienie).
Wystawę w Hydrogalerii można oglądać do 11 grudnia.Wulkan Młodej Energii w KAWONIE

 

Kawon gościł wczoraj (17.11.) najmłodszą falę zielonogórskiego - i nie tylko – rocka. Kto do wczoraj słyszał zespołach Heartbreaker, Transformator, 4 Minuty, Wariant Jelcyna czy Nie Mów Nikomu, Laughin Cry? W konkursie wystąpiło dziewięć kapel, a gościnnie zagrał laureat ubiegłorocznej edycji przeglądu – szczecińska formacja Burst of Anger. Jury przeglądu (Lech Bekulard, Zbigniew Adamczak, Marcin Pendowski i Krzysztof Mroziński) przyznało główną nagrodę zespołowi Green Vokls, wyróżnienia otrzymały grupy 4 Minuty, Openmind oraz Anonim.IWONA LORANC i GRZEGORZ TOMCZAK w recitalu „Szukałem Cię wśród jabłek”

autunalia.jpg

11 listopada (środa), godzina 18.00
Lubuski Teatr, scena im. St. Cynarskiego
Ceny biletów: 15 zł (PARTER) i 10 zł (BALKON)

 

 

fot._Paweł_Stawarz.jpg

Bilety do nabycia: WWW.ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Organizator koncertu:
Zielonogórski Ośrodek Kultury
tel. 068 451 10 11

 

 

"Szukałem cię wśród jabłek” – to wspólny koncert Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka. Składają się nań piosenki z ostatniej płyty Grzegorza: "Miłość to za mało” i pierwszej płyty Iwony "Tricolor”. Artyści proponują podróż przez – symboliczną już – Krainę Łagodności, gdzie miłość – miłość oznacza, prawda jest prawdą, a wszystko tętni życiem, gdzie jest czas i miejsce na refleksję, uśmiech i dyskretną łezkę. Tytuł koncertu: "Szukałem cię wśród jabłek” jest jednocześnie tytułem duetowej piosenki, która na początku 2009 roku przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Listy Przebojów Radiowej Trójki.
Iwonie Loranc i Grzegorzowi Tomczakowi towarzyszą:
Dawid Troczewski – fortepian
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Jarosław Buczkowski – akordeon
Grzegorz Kopala – gitara, śpiew

 

 

Iwona Loranc (www.iwonaloranc.com) - piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Korez w Katowicach. Zadebiutowała przed kilku laty w "Piwnicy Zamkowej” w Bielsku-Białej. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i przeglądów. Najważniejsze to: Grand Prix i nagroda dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a "Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku, nagroda "Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r.,
I nagroda na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002 r. Nagrała 3 płyty: "Tricolor", "Znaki na niebie" i "Loranc śpiewa Jakubczak". W 2006 r. wzięła udział w projektach z innymi artystami, których efektem było nagranie krążków: "Konieczność miłości" i "O duszo wszelka".

 

Grzegorz Tomczak (www.grzegorztomczak.art.pl) - poeta, kompozytor, bard, autor tekstów piosenek. Ukończył polonistykę na UAM w Poznaniu. Mieszka w podpoznańskim Dopiewie. W 1979 roku zdobył główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej "Zakazane piosenki"
w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z wielkimi postaciami polskiej estrady - jego piosenki śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Mr Zoob, Pod Budą. Pisał teksty do muzyki Zb. Górnego, J. Grzywacza, W. Nahornego, J. Strobla. W 1992 roku, w wydawnictwie C&T, ukazał się tomik jego wierszy i piosenek. W 1999 roku, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA, artysta otrzymał nagrodę publiczności za piosenkę "Idąc, zawsze idź". Dwa lata później ukazała się, długo oczekiwana, pierwsza autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt. "Ja to mam szczęście".SEKRET FRANCISZKA

autunalia.jpg

„Noc bezsenna według Leśmiana”
19 listopada (czwartek), godzina 18.00,

Hydro(za)gadka
Cena biletu: 10 zł

 

1.JPG

Bilety do nabycia: WWW.ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Grupa Sekret Franciszka powstała sekretnie w 1999 r. W 2001 roku, w krakowskim wydawnictwie ART. CD, zespół wydał płytę "Przejazdem", poświęconą poetom okolicy Stachury takim jak: Wincenty Różański, Ryszard Bruno-Milczewski czy Andrzej Babiński. Dwa lata później zrealizowany został kolejny projekt: "Noc bezsenna według Leśmiana", płyta, która do tej pory nie znalazła jeszcze swego wydawcy. Sekret Franciszka nie pojawia się zbyt często na festiwalach, skupił jednak wokół siebie liczne grono sympatyków, którym to poetycko-folkowe granie przypadło do gustu:

P7060027.jpg

„Rzut oka na skład wystarcza, by dojść do wniosku, że to zespół rodzinno-przyjacielski. To robi niesamowite wrażenie na scenie. Miałam szczęście być na koncercie Sekretu Franciszka i muszę przyznać, że zarażają…zarażają muzyką, radością z jaką ją wykonują, przekonaniem. Miło jest odkryć coś takiego”.
(Teresa Drozda, redaktorka strony Strefa Piosenki)

 

Zespół wystąpi w składzie:
Wioleta Kruś - śpiew
Anna Kruś - śpiew, claviola, melodyka
Bartosz Grunwald - gitara, gitara basowa
Karol Kruś - gitara akustycznaKABARETOWE IMPROWIZACJE NA TEMAT....

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury serdecznie na niepowtarzalny koncert:

18 listopada, godz. 19.00

grupa Stały Punkt Programu
Hydro(za)gadka (ZOK), godz. 19.00
Bilety w cenie: 10 zł i 5 zł

 

Bilety do nabycia: WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK


Kabaretowa Grupa Stały Punkt Programu, znana z występów w Hydro(za)gadce i Lubuskim Teatrze zaprezentuje tym razem program pełen nieprzewidywalnych sytuacji i zwrotów akcji, podczas którego zmierzą się dwie drużyny złożone z zielonogórskich kabareciarzy i stoczą pełen humoru pojedynek. Będzie się liczyć refleks i pomysłowość. Publiczność będzie podawała propozycje i sugestie, na podstawie których drużyny przedstawią na żywo skecze improwizowane. Po wszystkim publiczność wyda werdykt. Zwycięzcę czeka splendor i chwała. Pokonanego hańba i zapomnienie.Studio Piosenki ERATO w nowym programie “WIERZĘ W SNY”

autunalia.jpg

16 listopada, godz. 18.00, Lubuski Teatr

(duża scena)
Bilet w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem

fot.PawełStawarz.jpg

Studio Piosenki ERATO tworzą utalentowani wokalnie młodzi ludzie doskonaląc swój warsztat w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

 

 „Wierzę w sny” to nowy autorski program który jest profesjonalnie wykonanym widowiskiem muzycznym, składającym się zarówno z dynamicznych utworów jaki i nastrojowych, lirycznych piosenek, który tematem przewodnim są właśnie... sny.
Wykonawcy nawiązują doskonały kontakt z publicznością, co sprawia, że koncert staje się wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.

 
Autorem aranżacji jest założyciel Erato - Krzysztof Mroziński. Usłyszymy min. takie znane przeboje jak Obudź się, Sen, Pomyśl o mnie.

 
Podczas koncertu zaprezentują się przed Państwem: Katarzyna Bielecka, Kamila Fediuk, Monika Fediuk, Małgorzata Hryniewicz, Iga Kałążna, Maria Madej, Weronika Motyl, Maciej Moszyński, Kaja Olędzka, Olga Oskierko, Julia Popławska, Maja Słowik, Małgorzata Więckowska, Katarzyna Wójcik, Artur Caturian, Michał Czarnecki.

 
Wokalistom towarzyszyć będą: Krzysztof Mroziński - piano (kierownictwo muzyczne) i Dariusz Jaros - piano , akordeonIWONA LORANC i GRZEGORZ TOMCZAK w recitalu "Szukałem Cię wśród jabłek"

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury serdecznie na niepowtarzalny koncert:

IWONA LORANC i GRZEGORZ TOMCZAK w recitalu “Szukałem Cię wśród jabłek”

 

11 listopada (środa), godzina 18.00, Lubuski Teatr, scena im. St. Cynarskiego

Ceny biletów: 15 zł (PARTER) i 10 zł (BALKON)
Bilety do nabycia: ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Organizator koncertu:
Zielonogórski Ośrodek Kultury
tel. 068 451 10 11

 

"Szukałem cię wśród jabłek” – to wspólny koncert Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka. Składają się nań piosenki z ostatniej płyty Grzegorza: "Miłość to za mało” i pierwszej płyty Iwony "Tricolor”. Artyści proponują podróż przez – symboliczną już – Krainę Łagodności, gdzie miłość – miłość oznacza, prawda jest prawdą, a wszystko tętni życiem, gdzie jest czas i miejsce na refleksję, uśmiech i dyskretną łezkę. Tytuł koncertu: "Szukałem cię wśród jabłek” jest jednocześnie tytułem duetowej piosenki, która na początku 2009 roku przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Listy Przebojów Radiowej Trójki.

Iwonie Loranc i Grzegorzowi Tomczakowi towarzyszą:
Dawid Troczewski – fortepian
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Jarosław Buczkowski – akordeon
Grzegorz Kopala – gitara, śpiew

 

Iwona Loranc (www.iwonaloranc.com) - piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Korez w Katowicach. Zadebiutowała przed kilku laty w "Piwnicy Zamkowej” w Bielsku-Białej. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i przeglądów. Najważniejsze to: Grand Prix i nagroda dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a "Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku, nagroda "Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r.,
I nagroda na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002 r. Nagrała 3 płyty: "Tricolor", "Znaki na niebie" i "Loranc śpiewa Jakubczak". W 2006 r. wzięła udział w projektach z innymi artystami, których efektem było nagranie krążków: "Konieczność miłości" i "O duszo wszelka".

 

Grzegorz Tomczak (www.grzegorztomczak.art.pl) - poeta, kompozytor, bard, autor tekstów piosenek. Ukończył polonistykę na UAM w Poznaniu. Mieszka w podpoznańskim Dopiewie. W 1979 roku zdobył główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej "Zakazane piosenki" w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z wielkimi postaciami polskiej estrady - jego piosenki śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Mr Zoob, Pod Budą. Pisał teksty do muzyki Zb. Górnego, J. Grzywacza, W. Nahornego, J. Strobla. W 1992 roku, w wydawnictwie C&T, ukazał się tomik jego wierszy i piosenek. W 1999 roku, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA, artysta otrzymał nagrodę publiczności za piosenkę "Idąc, zawsze idź". Dwa lata później ukazała się, długo oczekiwana, pierwsza autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt. "Ja to mam szczęście".SEKRET FRANCISZKA "Noc bezsenna według Leśmiana"

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza:

SEKRET FRANCISZKA
“Noc bezsenna według Leśmiana”

 

19 listopada (czwartek), godzina 18.00, Hydro(za)gadka
Cena biletu: 10 zł

Bilety do nabycia: WWW.ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Grupa Sekret Franciszka powstała sekretnie w 1999 r. W 2001 roku, w krakowskim wydawnictwie ART. CD, zespół wydał płytę "Przejazdem", poświęconą poetom okolicy Stachury takim jak: Wincenty Różański, Ryszard Bruno-Milczewski czy Andrzej Babiński. Dwa lata później zrealizowany został kolejny projekt: "Noc bezsenna według Leśmiana", płyta, która do tej pory nie znalazła jeszcze swego wydawcy. Sekret Franciszka nie pojawia się zbyt często na festiwalach, skupił jednak wokół siebie liczne grono sympatyków, którym to poetycko-folkowe granie przypadło do gustu:

“Rzut oka na skład wystarcza, by dojść do wniosku, że to zespół rodzinno-przyjacielski. To robi niesamowite wrażenie na scenie. Miałam szczęście być na koncercie Sekretu Franciszka i muszę przyznać, że zarażają…zarażają muzyką, radością z jaką ją wykonują, przekonaniem. Miło jest odkryć coś takiego”.
(Teresa Drozda, redaktorka strony Strefa Piosenki)

 

Zespół wystąpi w składzie:
Wioleta Kruś - śpiew
Anna Kruś - śpiew, claviola, melodyka
Bartosz Grunwald - gitara, gitara basowa
Karol Kruś - gitara akustycznaKABARETOWE IMPROWIZACJE NA TEMAT....

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza
18 listopada, godz. 19.00
KABARETOWE IMPROWIZACJE NA TEMAT....

 
grupa Stały Punkt Programu
Hydro(za)gadka (ZOK), godz. 19.00
Bilety w cenie: 10 zł i 5 zł

Bilety do nabycia: ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Kabaretowa Grupa Stały Punkt Programu, znana z występów w Hydro(za)gadce i Lubuskim Teatrze zaprezentuje tym razem program pełen nieprzewidywalnych sytuacji i zwrotów akcji, podczas którego zmierzą się dwie drużyny złożone z zielonogórskich kabareciarzy i stoczą pełen humoru pojedynek. Będzie się liczyć refleks i pomysłowość. Publiczność będzie podawała propozycje i sugestie, na podstawie których drużyny przedstawią na żywo skecze improwizowane. Po wszystkim publiczność wyda werdykt. Zwycięzcę czeka splendor i chwała. Pokonanego hańba i zapomnienie.Zajęcia teatralne dla najmłodszych

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do udziału w zajęciach teatralnych. Spotkanie odbędzie się 15 października o godz. 16.00 w Hydro(za)gadce (Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3). Szczegółowe informacje: Małgorzata Paszkier, tel. 068 45110 00.WYKALIGRAFUJ SMS-A

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Senator Polska zapraszają do udziału
w konkursie kaligraficznym pn.: WYKALIGRAFUJ SMS-A.

 

Pióro jest przedłużeniem mózgu i serca. Poprzez ręce, dłonie i w końcu palce sprawia, że nasze myśli i uczucia mogą być przelane na papier. W piśmie ręcznym zawarta jest nasza dusza, jest ono niepowtarzalne tak jak rysy naszej twarzy, jest po prostu bezcenne. Wykaligrafowany list miłosny ma na pewno większą wartość niż ta sama treść przepisana (mimo że ręcznie) na ekran monitora.

Peter Roos

 

 

Od wieków pisanie ręczne było uważane za atut i chlubę człowieka, wystarczyło jedynie 20 lat postępu cywilizacyjnego, by pióro zastąpiła klawiatura a listy e-mailami i smsy. Spróbujmy treść sms-a przelać na papier. Pięknie wykaligrafowany nabierze szlachetności a jego treść stanie się niebanalna. Karty uczestników i regulamin konkursu do pobrania ze strony www.zok.com.pl.Katarzyna Groniec w spektaklu "Listy Julii"

 

 

KATARZYNA GRONIEC w spektaklu “Listy Julii” z piosenkami Elvisa Costello
16 października (piątek), godzina 19.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3
Cena biletu 30 zł
Bilety do nabycia:
WWW.ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Niegdyś w Weronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. Pod słynny balkon od lat pielgrzymują ludzie prosząc orędowniczkę najpiękniejszej czystej miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów: pragnień, tęsknot, wspomnień, bólu… Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł Capulettich kochankowie piszą miłosne listy bezpośrednio na murze, lub niejednokrotnie zostawiają zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą.
W 1993 roku Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet nagrał płytę inspirowaną tą ujmującą tradycją. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci. Ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo, czy diabelski sprzedawca, to tylko niektóre z nich. A już 16 października, w Hydro(za)gadce będą mogli Państwo usłyszeć “Listy Julii” w tłumaczeniach i wykonaniu Katarzyny Groniec, aranżacjach Łukasza Damrycha i Tomasza Kasiukiewicza. Premiera spektaklu miała miejsce w marcu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

 

Katarzyna Groniec: laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu “Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała “Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz “Amsterdam” Brela. Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką “Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.ZAJĘCIA TEATRALNE DLA NAJMŁODSZYCH - ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat (klasy I-III szkoły podstawowe) do udziału w zajęciach teatralnych.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 8 października o godz. 16.00, w sali 300 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, ul. Festiwalowa 3.

Szczegółowe informacje: Małgorzata Paszkier, tel. 068 45110 00.Grupa Grafiki zaprasza na spotkania!

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych, uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych, na zajęcia Grupy Grafiki - komiks, karykatura, rysunek, miniatury.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w siedzibie ZOK-u, ul. Festiwalowej 3 w piątek 9 października, o godz.17:00.

Zajęcia prowadzi Martyna Krutulska-Krechowicz.

 Recital Jacka Wójcickiego

 

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury serdecznie na:

 

RECITAL JACKA WÓJCICKIEGO

...najlepszego tenora wśród aktorów i najlepszego aktora wśród tenorów...

 

25 września, godzina 19.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3
Cena biletu 20 zł
Bilety do nabycia:
ABILET.PL, , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK

 

Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST, śpiewająca gwiazda “Piwnicy pod Baranami” i kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy: ”Ostatni Dzwonek” Magdaleny Lazarkiewicz, “Lista Schindlera” Stevena Spielberga.
Wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, “Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium “Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze “STU” w Krakowie. Ze swoim recitalem przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go “małym Kiepurkiem”, bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie.
Piotr Skrzynecki legendarny twórca “Piwnicy pod Baranami” mówił o nim : “Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje, podziwiajcie, zaproście do domu.SZLAGIERY OPERETKOWE

 

29 sierpnia, sobota
19.00
OPERETKOWE SZLAGIERY

 

Amfiteatr, wstęp wolny

 

W zaczarowany i piękny świat operetki wprowadzą Państwa soliści scen wrocławskich: Monika Gruszczyńska, Tadeusz Pszonka, Marek Szydło. Będzie to niezwykła muzyczna podróż po różnych epokach. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane arie z operetek: “My fair lady”, “Księżniczka Czardasza” “Cygańska miłość”. Po raz pierwszy w Zielonej Górze w takim wykonaniu, usłyszmy piosenki rewiowe-szlagiery lat 30, 40, 60 i 70 – tych, takie jak “Powróćmy jak za dawnych lat”, “Mały Książe”, “Bo we mnie jest sex”, “Miłość ci wszystko wybaczy”. Nie zabraknie również utworów współczesnych nam Andrew Lloyd’a Webber’a i Andrei Bocciellego. Artystom towarzyszyć będzie dziesięcioosobowa orkiestra oraz soliści baletu Anny Staszewskiej.

 

Wykonawcy:

 

MONIKA GRUSZCZYŃSKA. Urodziła się we Wrocławiu, tutaj też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Podstawowej Szkole Muzycznej, później w Liceum Muzycznym w klasie fortepianu. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych konkursach wokalnych. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego, którego była finalistką. Jest zapraszana także do udziału w festiwalach, między innymi Międzynarodowym Festiwalu "Wratislavia Cantans", Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku pod dyrekcją Kazimierza Kowalskiego. Będąc studentką, w maju 1999 r. zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej śpiewając partię Stazji w "Księżniczce Czardasza". Od września 1999 r. została solistką tego Teatru. W 2005 roku podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje gościnnie z recitalami na różnych scenach, w różnych miastach. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami, a także z orkiestrami m.in. polskich filharmonii. Ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Anglii, Francji, Belgii i Watykanie. Śpiewaczka zapraszana jest do nagrań programów Telewizji Polskiej. Obecnie artystka przygotowuje się do nagrania płyty z najbardziej znanymi utworami literatury operetkowej z towarzyszeniem orkiestry w rozrywkowym aranżu. W swoim repertuarze ma pierwszoplanowe partie, między innymi w "Księżniczce Czardasza", "Skrzypku na dachu", "Ptaszniku z Tyrolu", "Pięknej Helenie", "Cosi fan tutte", "Weselu Figara". Artystka wykonuje również piosenki rewiowe-szlagiery lat 30, 40, 60 i 70 - tych oraz Najpiękniejsze Polskie Kolędy.

 

TADEUSZ PSZONKA. Tenor. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Kazimierza Myrlak. Był solistą Państwowej Opery we Wrocławiu, Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Muzycznego “Roma” w Warszawie, Wiedeńskiej Opery Kameralnej. Występował m.in. w takich teatrach, jak: Teatr Wielki i Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny we Wrocławiu, a za granicą: Opernhaus i Gewandhaus w Lipsku, Filharmonia w Monachium, Wiedeński Konzerthaus, Wiedeński Hofburg, Tonhalle w Zurichu, Kurhaus w Wiesbaden, Japońska Filharmonia Narodowa w Tokio, Filharmonia w Bernie i Pradze, Filharmonia w Zurychu i Brnie, Filharmonia Narodowa w Warszawie. Dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Telewizji Austriackiej ORFF, a także nagrań płytowych w Austrii (Wiener Konzerthaus - recital), we Francji (“Requiem” Mozarta, “Requiem” Berlioza), w Polsce (“Arie operowe i pieśni”, “Liturgia Domestica" op. 79 Greczaninowa), w Niemczech (“Die Grosse Johann Strauss Gala”). Był trzykrotnym stypendystą rządu Austrii w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie śpiewu solowego prof. G. Kahry'ego i w Universitet für Musik w Wiedniu.

 

MAREK SZYDŁO. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka. Laureat III nagrody konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy (1982). W latach 1982-1996 jako solista Opery Wrocławskiej kreował pierwszoplanowe operowe partie barytonowe. Solista Teatru Muzycznego CAPITOL, występował m.in. w "Sztukmistrzu z Lublina", "Studencie żebraku", "Księdze dżungli", "Chicago", "Zorbie", "Skrzypku na dachu".Lato Muz Wszelakich - IX tydzień

 

25 SIERPNIA, WTOREK

 

20.30-22.00
a niebo gwiaździste nade mną ...
POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO
Wzgórze Winne przy Palmiarni

 

26 SIERPNIA, ŚRODA

 

11.00
niezapomniani bohaterowie
MIŚ USZATEK
Kino Newa

 

20.30-22.00
a niebo gwiaździste nade mną ...
POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO
Wzgórze Winne przy Palmiarni

 

27 SIERPNIA, CZWARTEK

 

12.00
bajki, bajdy, banialuki
KOPCIUSZEK Teatr Nie-Bieski z Krakowa
Amfiteatr

 

19.00

orkiestrada
PARAFIALNA ORKIESTRA DĘTA FERAMATA BAND Nowa Sól
W październiku 2002 roku zainaugurował swoją działalność Parafialny Zespół Instrumentalno - Wokalny Fermata-Band. Od 2006 r. Zespół nosi nazwę - Parafialna Orkiestra Dęta Fermata Band. Dyrygentem orkiestry jest Janusz Gabryelski. Orkiestra działa przy parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Jej powstanie jest efektem wieloletniej współpracy proboszcza parafii ks. Józefa Kocoła i Janusza Gabryelskiego. Na pierwsze próby zespołu przychodziło 14 muzyków, jednak z biegiem czasu zespół zgromadził coraz większą grupę chętnych do wspólnego muzykowania. W tej chwili orkiestra skupia już 66 muzyków (liczba ta stale rośnie), którzy bezinteresownie i bez żadnego przymusu uczestniczą w cotygodniowych próbach. Wspólnie muzykują i młodzi i starsi, wszystkich połączyła wspólna pasja, jaką jest gra na instrumentach dętych. Żaden z członków zespołu nie otrzymuje wynagrodzenia za czas i pracę na rzecz orkiestry. Zespół koncertuje na terenie diecezji oraz poza jej granicami. Uświetnia uroczystości kościelne, patriotyczne, rocznicowe, ale i organizuje wiele regularnych koncertów np.: noworoczne, wiosenne, jesienne. Zespół współpracuje również z chórami działającymi w województwie lubuskim. W swoim repertuarze ma ponad 150 utworów muzyki poważnej, rozrywkowej, marszowej jak i filmowej.

ŚWIEBODZIŃSKA ORKIESTRA DĘTA
Początki Świebodzińskiej Orkiestry Dętej związane są z pierwszym dyrektorem Szkoły Muzycznej w tym mieście - postacią Edmunda Wilgockiego. Powołał on Świebodzińską Orkiestrę Dętej i Młodzieżową - janczarską. Kolejne postacie nierozerwalnie związane z historią Świebodzińskiej Orkiestry Dętej to jej kapelmistrzowie Dobrosław Łopatniuk, Aleksander Judek i Janusz Zając. W roku 2004 nastąpiło zawieszenie funkcjonowania zespołu z racji ekonomicznych i organizacyjnych. Od września 2005 r. podjęta została próba odbudowania orkiestry w formule młodzieżowej. Nowym kapelmistrzem został Remigiusz Rabiega, a przedsięwzięcie współfinansują samorządy gminny i powiat świebodziński. Patronat merytoryczny sprawuje Grodziska Orkiestra Dęta, jedna z najlepszych tego typu formacji w Polsce.

 

EMBARASS czyli Zielona Góra tańczy walca, otwartą lekcję prowadzi Krzysztof Kociński

Deptak

 

20.30-22.00
a niebo gwiaździste nade mną ...
POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO
Wzgórze Winne przy Palmiarni

 

28 SIERPNIA, PIĄTEK

 

12.00
bajki, bajdy, banialuki
CALINECZKA Teatr Nie-Bieski z Krakowa
Amfiteatr

 

20.00
bluesowe noce
GREG SZLAPCZYŃSKI “ROAD MOVIE(S)” (Polska, Francja)
Francuskie magazyny muzyczne piszą o nim – fantastyczny! Greg Zlap gra na harmonijce ustnej jak szalony, a poza tym czuje bluesa, jakby się urodził w Delcie Missisipi. Dlatego zaskakujące jest... jego prawdziwe nazwisko – Grzegorz Szłapczyński. Urodził się w Warszawie 38 lat temu i od czwartego roku życia uczył się grać na fortepianie. Jako nastolatek zafascynował się bluesem i harmonijką ustną. Jego idolami są do dziś Sonny Boy Williamson i Little Walter. Później, już po wyjeździe do Paryża w latach 80. XX wieku, poznał muzykę innych wirtuozów tego instrumentu: Tootsa Thielemansa, Johna Poppera i Charliego McCoya. Akompaniował w studio takim artystom jak Johnny Hallyday i Florent Pagny, występował z Charlesem Aznavourem i Garou. Ważne dla jego artystycznej drogi były występy z amerykańskimi bluesmanami Jonnym Langiem i Larrym Garnerem. We Francji ma status wybitnego wirtuoza. Wydał książkę, w której opisał oryginalną metodę nauki gry na harmonijce ustnej.
Greg Zlap – vocal/harmonica
Eric Starczan – guitar/vocals
oraz zaproszona sekcja rytmiczna bass, drums

 

Piekarnia Cicha Kobieta
Bilety w cenie 20 zł do nabycia: Bileteria MuzArt i Piekarnia Cichej Kobiety

 

29 SIERPNIA, SOBOTA

 

19.00 wstęp wolny
OPERETKOWE SZLAGIERY
W zaczarowany i piękny świat operetki wprowadzą Państwa soliści scen wrocławskich: Monika Gruszczyńska, Tadeusz Pszonka, Marek Szydło. Będzie to niezwykła muzyczna podróż po różnych epokach. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane arie z operetek: “My fair lady”, “Księżniczka Czardasza” “Cygańska miłość”. Po raz pierwszy w Zielonej Górze w takim wykonaniu, usłyszmy piosenki rewiowe-szlagiery lat 30, 40, 60 i 70 – tych, takie jak “Powróćmy jak za dawnych lat”, “Mały Książe”, “Bo we mnie jest sex”, “Miłość ci wszystko wybaczy”. Nie zabraknie również utworów współczesnych nam Andrew Lloyd’a Webber’a i Andrei Bocciellego. Artystom towarzyszyć będzie dziesięcioosobowa orkiestra oraz soliści baletu Anny Staszewskiej.

Wykonawcy:

MONIKA GRUSZCZYŃSKA. Urodziła się we Wrocławiu, tutaj też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Podstawowej Szkole Muzycznej, później w Liceum Muzycznym w klasie fortepianu. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych konkursach wokalnych. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego, którego była finalistką. Jest zapraszana także do udziału w festiwalach, między innymi Międzynarodowym Festiwalu "Wratislavia Cantans", Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku pod dyrekcją Kazimierza Kowalskiego. Będąc studentką, w maju 1999 r. zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej śpiewając partię Stazji w "Księżniczce Czardasza". Od września 1999 r. została solistką tego Teatru. W 2005 roku podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje gościnnie z recitalami na różnych scenach, w różnych miastach. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami, a także z orkiestrami m.in. polskich filharmonii. Ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Anglii, Francji, Belgii i Watykanie. Śpiewaczka zapraszana jest do nagrań programów Telewizji Polskiej. Obecnie artystka przygotowuje się do nagrania płyty z najbardziej znanymi utworami literatury operetkowej z towarzyszeniem orkiestry w rozrywkowym aranżu. W swoim repertuarze ma pierwszoplanowe partie, między innymi w "Księżniczce Czardasza", "Skrzypku na dachu", "Ptaszniku z Tyrolu", "Pięknej Helenie", "Cosi fan tutte", "Weselu Figara". Artystka wykonuje również piosenki rewiowe-szlagiery lat 30, 40, 60 i 70 - tych oraz Najpiękniejsze Polskie Kolędy.

TADEUSZ PSZONKA. Tenor. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Kazimierza Myrlak. Był solistą Państwowej Opery we Wrocławiu, Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Muzycznego “Roma” w Warszawie, Wiedeńskiej Opery Kameralnej. Występował m.in. w takich teatrach, jak: Teatr Wielki i Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny we Wrocławiu, a za granicą: Opernhaus i Gewandhaus w Lipsku, Filharmonia w Monachium, Wiedeński Konzerthaus, Wiedeński Hofburg, Tonhalle w Zurichu, Kurhaus w Wiesbaden, Japońska Filharmonia Narodowa w Tokio, Filharmonia w Bernie i Pradze, Filharmonia w Zurychu i Brnie, Filharmonia Narodowa w Warszawie. Dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Telewizji Austriackiej ORFF, a także nagrań płytowych w Austrii (Wiener Konzerthaus - recital), we Francji (“Requiem” Mozarta, “Requiem” Berlioza), w Polsce (“Arie operowe i pieśni”, “Liturgia Domestica" op. 79 Greczaninowa), w Niemczech (“Die Grosse Johann Strauss Gala”). Był trzykrotnym stypendystą rządu Austrii w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie śpiewu solowego prof. G. Kahry'ego i w Universitet für Musik w Wiedniu.

MAREK SZYDŁO. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka. Laureat III nagrody konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy (1982). W latach 1982-1996 jako solista Opery Wrocławskiej kreował pierwszoplanowe operowe partie barytonowe. Solista Teatru Muzycznego CAPITOL, występował m.in. w "Sztukmistrzu z Lublina", "Studencie żebraku", "Księdze dżungli", "Chicago", "Zorbie", "Skrzypku na dachu".

 

Amfiteatr

 

30 SIERPNIA, NIEDZIELA

 

19.00
wieczory u luteranów
COLLEGIUM VIRIDIMONTANUM (Pory roku, Antonio Vivaldi) - koncert kameralny
bilety 5 i 10 zł.
Kościół Ewangelicki

 

21.00-23.00
Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe
CZŁOWIEK W KADRZE
filmowy romans ze sztuką różną

PROMOCJA KSIĄŻKI 5 LAT QUEST EUROPE

 

Ogródek Strasznego Dworu, deptakLato Muz Wszelakich - VIII tydzień

  

19 sierpnia, środa

 

11.00
niezapomniani bohaterowie
WYPRAWA PROFESORA GĄBKI
Kino Newa

 

20 sierpnia, czwartek

 

12.00
bajki, bajdy, banialuki
NOWE SZATY KRÓLA Teatr Hurtownia z Wrocławia
Hydro(za)gadka

 

19.00

orkiestrada
ORKIESTRA DĘTA ZASTAL Zielona Góra
Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów “Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra “Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta “Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie. W lipcu 2007 roku orkiestra obchodziła jubileusz 60-lecia.
EMBARASS czyli Zielona Góra tańczy walca, otwartą lekcję prowadzi Krzysztof Kociński
Deptak

 

21 sierpnia, piątek

 

12.00
bajki, bajdy, banialuki
WIELKI STARY ZEGAR Teatr Hurtownia z Wrocławia
Hydro(za)gadka

 

20.00

bluesowe noce
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA (Polska)
Lata płyną, a Śląska Grupa nabiera niewiarygodnego wigoru. Jak sami podkreślają , nigdy nie przejdą na emeryturę. Muzyka to dla nich całe życie. Muzycy tworzący zespół współpracują ze sobą od przeszło trzydziestu lat. Nazwiska każdego z nich bez trudu znaleźć można we wszystkich encyklopediach polskiej estrady. Grali i nagrywali m.in. z: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Apogeum, Kwadrat, Jozefem skrzekiem, Zbigniewem Hołdysem, Ireneuszem Dudkiem, Martyną Jakubowicz.
Jan “Kyks” Skrzek-śpiew, fortepian
Leszek Winder- gitary
Michał “Gier” Giercuszkiewicz- perkusja
Mirek Rzepa – gitary
Agnieszka Łapka – śpiew
Piekarnia Cicha Kobieta

 

23 sierpnia, niedziela

 

19.00

wieczory u luteranów
IGOR CECOCHO – trąbka, PIOTR ROJEK – organy - koncert kameralny
W programie: J.S. Bach, H. Purcell, T. Albinioni
bilety 5 i 10 zł
Kościół Ewangelicki

 

21.00-23.00

wypieki z krótkiej taśmy
WĘGRY
Ogródek Strasznego Dworu, deptakLato Muz Wszelakich - VII tydzień

 

12 sierpnia, środa

 
11.00
niezapomniani bohaterowie
PAMPALINI
Kino Newa
 
13 sierpnia, czwartek
 
12.00
bajki, bajdy, banialuki
KOZIOŁEK MATOŁEK Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Amfiteatr
 
19.00
orkiestrada
POWIATOWA WOLSZTYŃSKA ORKIESTRA DĘTA
Orkiestra powstała ponad 30 lat temu jako orkiestra przy Szkole nr 3,
potem stała się Orkiestrą Miejską, a od kilku lat działa pod nazwą
Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta. Wśród członków zespołu jest kilka
osób pamiętających pierwsze próby i występy publiczne - wtedy pod
kierunkiem Pana Ignacego Bienia. Obecnie dominują jednak młodzi wykonawcy,
a uroku dodają zespołowi pełne wdzięku buławistki i pomponistki. W
repertuarze Orkiestra posiada muzykę marszową, popularną, rozrywkową oraz
klasykę w różnych opracowaniach. Zespół bierze czynny udział w życiu
kulturalnym miasta i gminy, w uroczystościach państwowych, kościelnych
oraz w imprezach okolicznościowych. Sukcesy odnosi także w innych
regionach Polski, a także poza jej granicami. Orkiestra muzykowała
wielokrotnie w Niemczech, a w Jugosławii, gdzie uczestniczyła w Festiwalu
w 2003 roku zyskała ogromny aplauz i uznanie. Orkiestra pod kierownictwem
Pana Jarosława Goerlicha dynamicznie się rozwija, dziś liczy już ponad 60
członków. Ciągle zapisują się do niej nowi młodzi kandydaci.
deptak

14 sierpnia, piątek
 
12.00
bajki, bajdy, banialuki
TRZY BAJKI O SMOKU Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Amfiteatr
 
20.00
bluesowe noce
TOMI BLUES KAPELA & KAROLINA CYGONEK (Polska)
Formacja ToMi Blues Kapela & Karolina Cygonek powstała w listopadzie 2005
roku w Otwocku z inicjatywy Tomka Miturskiego, byłego leadera otwockiej
grupy BLUESQUAD, z którą występowała między innymi pierwsza dama polskiego
bluesa Mira Kubasińska.
Na wstępie muzycy sięgnęli po sprawdzone standardy bluesowe i soulowe, by
z czasem rozbudować repertuar o własne kompozycje które w swoich klimatach
oscylują w okolicach bluesa .
Karolina Cygonek-voc.
Tomek Miturski-guitars,voc
Artur Hołuszko-mandolin
Zbigniew "Benek" Zagóra-drums
Andrzej Hoglich-bas guitar
Piekarnia Cicha Kobieta
 
16 sierpnia, niedziela
 
19.00
wieczory u luteranów
MECCORRE STRING QUORTET
W programie: J. Brahms - kwartet a - moll op.51 nr 2, F. Schubert -
kwartet d - moll " Śmier i dziewczyna"
bilety 5 i 10 zł
Kościół Ewangelicki
 
21.00-23.00
wypieki z krótkiej taśmy
RUMUNIA
Ogródek Strasznego Dworu, deptakLato Muz Wszelakich - VI tydzień

 

5 SIERPNIA, ŚRODA

 

11.00
niezapomniani bohaterowie
REKSIO
Kino Newa

 

6 SIERPNIA, CZWARTEK


12.00
bajki, bajdy, banialuki
PRZYGODY MARKA-WAGARKA Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry
Historia chłopca, ucznia IV klasy – który starał się być nad wiek samodzielny i poszedł tam gdzie nie powinien .... i co z tego wynikło. A wynikło bardzo wiele… kłopotów !!!
Amfiteatr

 

7 SIERPNIA, PIĄTEK


12.00
bajki, bajdy, banialuki
ELEMELEK I PRZYJACIELE Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry
Klasyczna, zabawna adaptacja znanej bajki dla dzieci pod tym samym tytułem. Co spotkało Wróbelka i jak sobie z przeciwnościami poradził? Odpowiedź widz otrzymuje w trakcie spektaklu. Muzyka, atrakcyjne efekty akustyczne, barwna scenografia i bezpośredni kontakt dwójki Aktorów z widownią zapada wszystkim w pamięci.
Amfiteatr

 

9 SIERPNIA, NIEDZIELA


19.00
wieczory u luteranów
MARIA SKIBA (sopran), FRANK PSCHICHHOLZ (lutnia) - koncert kameralny
W programie : muzyka angielskiego baroku
Kościół Ewangelicki
bilety 5 i 10 zł

 

19.00
ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli WWW.KABARETOBRANIE.PL
Piotr BAŁTROCZYK, Jerzy KRYSZAK, Stanisław TYM, KABARETY: Moralnego Niepokoju, Ciach, Jurki, Nowaki, Made in China, Słoiczek po cukrze i inni...
Amfiteatr

 

21.00-23.00
wypieki z krótkiej taśmy
WIETNAM
Ogródek Strasznego Dworu, deptakLato Muz Wszelakich - V tydzień

 
27 LIPCA, PONIEDZIAŁEK


21.30-23.00
a niebo gwiaździste nade mną ...
POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO
Wzgórze Winne przy Palmiarni

 

28 LIPCA, WTOREK


10.30 – 12.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
ANIMACJE ZABAW DZIECIĘCYCH W WYKONANIU ZESPOŁÓW Z MOŁDAWII, BIAŁORUSI I TAJWANU
Deptak

 

19.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
KONCERT PRZEGLĄDOWY: MOŁDAWIA, BIAŁORUŚ, TAJWAN
Lubuski Teatr

 

21.30-23.00
a niebo gwiaździste nade mną ...
POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO
Wzgórze Winne przy Palmiarni

 

29 LIPCA, ŚRODA


10.30 – 12.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
ANIMACJE ZABAW DZIECIĘCYCH W WYKONANIU ZESPOŁÓW Z CZECH, BUŁGARII I WŁOCH
Deptak

 

11.00
niezapomniani bohaterowie
FILMY ANIMOWANE ZE STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU BIAŁEJ
Kino Newa

 

19.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
KONCERT PRZEGLĄDOWY CZECHY, BUŁGARIA, WŁOCHY
Lubuski Teatr

 

21.00
PO KOLACJI NA ŻARTY – WIECZÓR KABARETOWY
Lubuski Teatr (Salon Artystyczny Stańczyk)

 

30 LIPCA, CZWARTEK


10.30 – 12.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
ANIMACJE ZABAW DZIECIĘCYCH W WYKONANIU ZESPOŁÓW Z MACEDONII I ARGENTYNY
Deptak

 

12.00
bajki, bajdy, banialuki
PARADA ŚMIESZNYCH TWARZY Porywacze Ciał z Poznania

Spektakl "Parada śmiesznych" twarzy oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur, kolorów skóry i obyczajów. Opowiada historię dziecka zagubionego we współczesnym świecie, stwarzającego w swoich marzeniach krainę, w której wszyscy są sobie równi i przyjaźni, a bariera uprzedzeń rasowych i społecznych zostaje przełamana za pomocą zabawy i czarów. Spektakl wciągający widzów do akcji, jest przeznaczony dla wszystkich – dla dzieci, jak też ich rodziców.
Amfiteatr

 

19.00
BIESIADA CZESKA I SŁOWACKA – STARMANIA
Dwugodzinna biesiada z największymi czeskimi i słowackimi przebojami z ostatnich 30 lat oraz piosenki ludowe.
Deptak

 

19.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
KONCERT PRZEGLĄDOWY: MACEDONIA, ARGENTYNA
Lubuski Teatr

 

31 LIPCA, PIĄTEK


10.30 – 12.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
ANIMACJE ZABAW DZIECIĘCYCH W WYKONANIU ZESPOŁÓW Z WĘGIER I POLSKI (LUBUSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA)
Deptak


12.00
bajki, bajdy, banialuki
ŚPIEWANKI Studio Teatralne Blum z Poznania

“Śpiewanki" to połączenie zabawy ludzkim głosem oraz śpiewu z dźwiękami wydobywanymi z niezwykłego instrumentu: dużych i kolorowych cymbałków [dzwonków chromatycznych] - stanowiących obok barwnych kostiumów aktorów jedyny element scenografii. Wszystko to daje świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Tym razem dzieci, wspólnie z twórcami przedstawienia, wyruszają do krainy dźwięków. Nośnikiem emocji i nastrojów staje się przede wszystkim ludzki głos. Każdy mały widz po przedstawieniu otrzymuje do wypróbowania własny instrument [małe cymbałki], by całość spektaklu zakończyć “wielkim koncertem".
Amfiteatr

 

19.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
KONCERT PRZEGLĄDOWY WĘGRY, POLSKA – LUBUSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA
Lubuski Teatr

 

20.00

HOODOO BAND (Polska)
bluesowe noce

Założycielami zespołu i jego trzonem jest trójka przyjaciół. Tomasz Nitribitt, Bartłomiej Miarka i Bartosz Niebielecki. Hoodoo Band to wyjątkowa mieszanka rythm'n'bluesa, funku i soulu. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy muzykom na scenie, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym dla tej młodej, acz profesjonalnej grupy wrocławskich muzyków. Czerpią inspiracje od takich zespołów i muzyków jak: Sly & The familly Stone, The Rolling Stones, Buddy Guy, Carlos Johnson oraz wielu mistrzów bluesa, soulu, funku i jazzu. Muzycy wspólpracują z Alicją Janosz (nowa płyta 2009), The Crackers, Carlosem Johnsonem, Jurkiem Styczyńskim, Davidem Pricem, Sebastianem Riedlem, Leszkiem Cichońskim & Guitar Workshop, Timem Gantem, Wojtkiem Karolakiem i wieloma innymi.
Tomasz “Łoś” Nitribitt - voc./harp
Alicja Janosz – vocal
Patrycja Łacina-Miarka – vocal
Bartek “Mr. Shuffle” Niebielecki – perkusja
Bartek Miarka – gitara
Andrzej “Tato” Waśniewski – keyboards
Jurek “Kwinto” Kwinta – bass
Piekarnia Cicha Kobieta

 

1 SIERPNIA, SOBOTA

 

13.00
VI ZIELONOGÓRSKI KONKURS W WOLNYM PALENIU FAJKI
Palmiarnia

 

20.00
X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru
KONCERT GALOWY
Regionalne Centrum Animacji Kultury
Amfiteatr

 

2 SIERPNIA, NIEDZIELA

 

19.00
wieczory u luteranów
CANTORES VIRIDIMONTANI - koncert kameralny bilety 5 i 10 zł
Kościół ewangelicki

 

21.00-23.00
Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe
NIEDZIELA Z DOKUMENTEM
Ogródek Strasznego Dworu, deptak


 Lato Muz Wszelakich - IV tydzień

 

 

22 LIPCA, ŚRODA

 

11.00

niezapomniani bohaterowie

LATO MUMINKÓW

Kino Newa

 

23 LIPCA, CZWARTEK

 

12.00

bajki, bajdy, banialuki

PODRÓŻ DO BŁĘKITNEGO ZAMKU Teatr Wielkie Koło z Będzina

Spektakl zaprasza widza w niezwykłą podróż w krainę magii i czarów. Można tu spotkać olbrzymy - Durlusia i Dodinkę, smoka Kwarteta, króla, królową, wróżkę, złą czarownicę i królewicza Oskara. Wszystkie wydarzenia są snem małego chłopca - Oskara. To on dzięki umiejętności czytania ratuje Błękitne Królestwo, a pomaga mu wróżka i mówiący kruk.

W finale widz będzie miał okazję rozwinąć swą wyobraźnię, spotykając się z aktorami animującymi lalkami różnych typów, aktorami w maskach i w żywym planie. To przedstawienie wyróżnia oryginalna scenografia, która tworzy tytułowy Błękitny Zamek, pajęczyna rozrzucona przez złą czarownicę i zmieniające się dekoracje podczas podróży Oskara. Całość wypełnia doskonale skomponowana muzyka.

Amfiteatr

 

19.00

BIESIADA GRECKA – ZORBA

Zapraszamy do wspólnej zabawy z greckim zespołem "Zorba". Biesiada grecka rozpoczyna się narodowym tańcem sirtaki. W programie greckie melodie, taniec, śpiew.

Deptak

 

24 LIPCA, PIĄTEK

 

12.00

bajki, bajdy, banialuki

SZNURKOWE SKRZATY Teatr Wielkie Koło z Będzina

Czy wiesz – gdzie wszystko jest ze sznurka? Gdzie mieszkają sznurkowe, rozśpiewane skrzaty? Byłeś uczestnikiem sznurkowego festiwalu? Nie?! To nie wiesz, co można zrobić ze sznurka. A można bardzo wiele rzeczy – wystarczy wyobraźnia i trochę magii....

Każdy widz na moment staje się tu sznurkowym skrzatem, pomaga w budowaniu sznurkowego mostu i śpiewa skrzacie piosenki.

Niepowtarzalnym walorem spektaklu jest zestawienie aktorów w maskach z lalkami typu muppet oraz grana na żywo muzyka, która buduje nastrój przedstawienia.

Amfiteatr

 

20.00

bluesowe noce

BOOGIE BOYS (Polska)

To pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie woogie z domieszką czarnego bluesa. Niesamowite brzmienie dwóch fortepianów przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu amerykańskiej rzeczywistości. Pianiści Bartek Szopiński i Michał Cholewiński oraz perkusista Szymon Szopiński pomimo swojego młodego wieku doskonale wpasowują się w stylistykę boogie, czerpiąc tak z dorobku rdzennych bluesmanów, jak i polskiej muzyki rozrywkowej. Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów oraz muzyką, która porusza bez wyjątku ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych.

Michal Cholewiński - fortepian

Bartlomiej Szociński - fortepian

Szymon Szociński - perkusja

Piekarnia Cicha Kobieta

 

20.00

OPERA DA CHIESA

Wykonawcy: Cantus Polonicus, Harmonologia, Marzena Lubuaszka – sopran, Jan Tomasz Adamus - dyrygent, kier. artystyczny

W programie utwory epoki baroku m.in.: Jan Sebastian Bach - Kantata BWV 47: "Wer sich selbst erhöhet, der soll erniedriget werden", Jerzy Fryderyk Haendel - Laudate Pueri Dominum HWV 237

Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

 

25 LIPCA, SOBOTA

 

16.00 – 18.00

imieniny Anny

SPOTKANIE SOLENIZANTEK I ICH PRZYJACIÓŁ

Stary Rynek

 

26 LIPCA, NIEDZIELA

 

21.00

Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe

WIELCY NA QUEST EKRANIE

wypieki z krótkiej taśmy

KINO LOKALNE – LUBUSKA SZKOŁA TV I FILMU

filmowy romans ze sztuką różną

PRELEKCJA – JĘZYK FILMU

Ogródek Strasznego Dworu, deptak

 

21.30-23.00

a niebo gwiaździste nade mną ...

POKAZ NIEBA PRZY WYKORZYSTANIU TELESKOPU ASTRONOMICZNEGO

Wzgórze Winne przy PalmiarniLato Muz Wszelakich - III tydzień

 

14 lipca, wtorek
11.00-16.00
NATURA MOICH OKOLIC
Wystawa plenerowa twórców nieprofesjonalnych Związku Nauczycielstwa
Polskiego i Grupy Babie Lato
Stary Rynek

15 lipca, środa
11.00
niezapomniani bohaterowie
BAJKI ZE STUDIA SE-MA-FOR
Kino Newa

16 lipca, czwartek
12.00
bajki, bajdy, banialuki
CZERWONY KAPTUREK Teatr Hobbit Plus z Zielonej Góry
Amfiteatr

19.00
BIESIADA ROSYJSKA - KALINKA KALININGRAD
Deptak
Dwunastoosobowy osobowy zespół bawi publiczność narodowymi pieśniami
rosyjskimi, dumkami kozackimi w połączeniu z ludowymi, ruskimi tańcami.

17 lipca, piątek
12.00
bajki, bajdy, banialuki
PCHŁA SZACHRAJKA Teatr Hobbit Plus z Zielonej Góry
Amfiteatr

19.00
KONCERT LUBUSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ
Krzysztof Świtalski - dyrygent, soliści: Anastazja Łysenko - skrzypce,
Jolanta Sipowicz - śpiew, Lubuska Orkiestra Kameralna
W programie: Mieczyław Karłowicz - Serenada na Orkiestrę Smyczkową Op.2,
Giovanni Battista Pergolesi "Stabat Mater" - najpiękniejsze arie, Edward
Elgar - Serenada Op. 20, A. Vivaldi "Lato"
Kościół p.w. Ducha Świętego

19 lipca, niedziela
20.00
bluesowe noce
LESTER KIDSON POWER TRIO (Kanada)
Lester Kidson kanadyjski gitarzysta i wokalista blues - rockowy polskiego
pochodzenia. Za oceanem zdobywał doświadczenie u boku cenionych muzyków,
między innymi Johnny Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też
przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce
nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest
muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej
wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym
blues wzbogacony jest oelementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego
Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość
ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami.
Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem
(z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa,
Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro, czy Hendrixa. Lester
jako gitarzysta jest członkiem zespołu legendarnego wirtuoza harmonijki
ustnej z Brazylii - Alexa Rossi.
Lester Kidson - gitara, vocal
Łukasz Gorczyca- bass
Nazim Alijew - pekusja
Piekarnia Cicha Kobieta

21.00-23.00
Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe
KOMEDIOWA NIEDZIELA
Ogródek Strasznego Dworu, deptakII tydzień Lata Muz Wszelakich

 

II tydzień

 

8 lipca, środa

11.00

niezapomniani bohaterowie

KOZIOŁEK MATOŁEK

Kino Newa

 

9 lipca, czwartek

12.00

bajki, bajdy, banialuki

JACEK I PLACEK ARTEpunkt z Łodzi

To ciepła opowieść o chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Spotkania z bobrem, pelikanem, osłem, czy kobietą na wzgórzu uczą dzieci szacunku do pracy, miłości do bliskich i tego, że "nie wszystko złoto, co się świeci". Po powrocie do domu chętnie się uczą, pomagają matce, a przy pracy nucą: "Nie trzeba aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!". Przedstawienie zostało wyróżnione na festiwalu World Festival of Puppet Art Prague 2004 oraz zdobyło nagrodę główną na festiwalu " Dziecięce Lato Teatralne " Warszawa 2004.

Amfiteatr

 

19.00

BIESIADA BAWARSKA - TYROLIA BAND

Biesiada z grupą Tyrolia Band - to wspaniała zabawa przy dźwiękach tyrolsko-bawarskiej muzyki, odrobina dowcipów oraz konkursy. Zespół wykonuje muzykę południowej Bawarii i Tyrolu w wersji niemiecko i polskojęzycznej.

Deptak

 

10 lipca, piątek

12.00

bajki, bajdy, banialuki

SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK ARTEpunkt z Łodzi

To barwny, rozśpiewany spektakl przeznaczony dla młodych widzów w wieku od 3 do 10 lat. Opowiada on historię małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się w czasie swej wędrówki, ze można psocić i żartować tak, żeby nieść ludziom radość i uśmiech. Spektakl trwa ok. 50 min. i zrealizowany został przy zastosowaniu technik teatru lalek . Oprawa scenograficzna nawiązuje do klimatu teatru wędrownego. Dwoje aktorów dociera ze swym wozem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną zabawą i niosący pogodną refleksję.

Amfiteatr

 

20.00

bluesowe noce

MOFO PARTY BAND (Fresno, Kalifornia, USA)

Zespół The MoFo Party Band pod kierownictwem braci Cliftonów, Johna (grającego na harmonijce i obdarzonego charakterystycznym chropawym wokalem) i Billa (gitarzysty, wycinającego dziarskie solóweczki na swoim Telecasterze) występuje od 1989 roku, w którym to czasie zagrał ponad 150 koncertów!!! The MoFo Party Band podczas gorących występów doskonale nawiązuje kontakt z publicznością.  W swoim dorobku zespół posiada wiele znakomitych występów m.in. San Francisco Blues Festival, the BB King Blues Festival z Johnnym Langiem i the Fabulous Thunderbirds and Mark Humel's Harmonica Blow Out z Jamesem Cottonem i Huey Lewisem. Zespół rozgrzewał również publiczność przed koncertami takich gwiazd jak Johnny Dyer, James Harman, Luther Tucker. Z powodu oryginalnego image'u, energetyzujących występów i żwawych rytmów The MoFo Party Band jest uważany za jedną z najciekawszych grup na międzynarodowej scenie bluesowej.

John Clifton - harmonijka, vocal

Bill Clifton - gitara

Phil Santellan - bass

Darrel Jones - perkusja

Piekarnia Cicha Kobieta

 

11 lipca, sobota

19.00

FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ ZIELONA GÓRA 2009

Wystąpią: Lew Leszczenko, Lube, Valeria, Ivanushki International

Amfiteatr                                 bilety 20 zł

 

12 lipca, niedziela

21.00

Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe-otwarcie festiwalu

kino mistrzów

BIAŁA MASAJKA reż. H. Huntgeburth

filmowy romans ze sztuką różną

FILMOWY WODOSPAD DŹWIĘKU

Ogródek Strasznego Dworu 

 

 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "BuskerBus" Zielona Góra 2009. "BuskerBus"

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 2-4 lipca na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "BuskerBus" Zielona Góra 2009. "BuskerBus" to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi ponad 60 wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.
Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzania Klubu Festiwalowego, gdzie wieczorami będą mogli Państwo wspólnie bawić się artystami, podczas ich koncertów!Iga najpopularniejsza we Włocławku

 

Nagrodę publiczności XVIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, zdobyła zielonogórzanka Iga KALĄŻNA. Iga Kałążna jest studentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, laureatką Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2009, w tym roku otrzymała stypendium artystyczne miasta Zielona Góra. Na co dzień swój warsztat wokalny doskonali w Studio Piosenki Erato, działającym przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury.Włocławska impreza to wielkie święto wiersza i muzyki. Podczas koncertu konkursowego zaprezentowało się 27 najlepszych młodych wykonawców poezji śpiewanej z całej Polski. Koncert Galowy prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego z udziałem laureatów uświetniła Katarzyny Nosowskiej."Stały punkt programu"

 

 

Już 29 czerwca, w Hydro(za)gadce, kolejny wieczór kabaretowy wieńczący wiosenny cykl: "Stały Punkt Programu". Tytuł piątego spotkania to: “Debestoff”. Program złożony będzie z wybranych skeczów, które były prezentowane podczas dotychczasowych czterech wieczorów. Wszystkie w nowszych interpretacjach i po tuningu. Tak, jak poprzednio: będziemy "chrzcić" rekwizyt dostarczony przez publiczność, zobaczymy co słychać u stuprocentowego Polaka, zobaczymy występ zaproszonego gościa i puścimy wodze fantazji podczas improwizacji na żywo. Początek tej wyjątkowej imprezy o godzinie 19.00 na scenie Hydro(za)gadki.

 

Bilety w cenie: 12 i 8 zł do nabycia w: Bileteria Muz-Art., ZOK.

 

Zapraszamy!NIEDOPARY w Hydro(za)gadce

 

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen uśmiechu, podczas którego wystąpi KABARET NIEDOPARY w programie zatytułowanym “DZIEŃ W TVP 0”

 

17 czerwca, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, wstęp wolny

 

Kabaret Niedopary - grupa jest świeżym powiewem w zielonogórskim zagłębiu kabaretowym. Jak nazwa wskazuje kabaret, składa się z dwóch przedstawicielek płci żeńskiej i męskiej. Różnią się kolorami włosów i poziomami inteligencji. Kabaret powstał w listopadzie 2008 roku w celu, no właśnie, że celu nie było, to postanowili stworzyć możliwość pojawienia się takowego. Jakiś czas później po udanej współpracy między sobą, przyszedł na świat owoc ich pracy. Ich premiera miała miejsce 21 maja 2009 w klubie Gęba. Program został pozytywnie odebrany przez publiczność studencką, co stało się motorem do dalszych występów. Ich skecze, choć charakteryzują się różnorodnością, łączą się w jeden program, pt. “Dzień w TVP 0”. Jak tytuł wskazuje, jest to opowieść o telewizji, a raczej o absurdach jakie są w niej nieraz prezentowane. Razem z kabaretem Niedopary prześledzimy programy telewizyjne oraz “wpadki” prezenterów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do studia, aby na żywo stać się świadkiem powstawania nowej ery telewizji publicznej.

 Teatr PiiiP

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury i teatr PiiiP zapraszają na spektakl pt. "Wakacje Smoczycy Bonawenturki" w reżserrii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek.

 
Piiip wystąpi w Hydro(za)gadce przy ul. Festiwalowa 3 (amfiteatr) 2 czerwca
o godzinie 18.00. Wstęp wolny
.Sukcesy zielonogórskich (dziecięcych) teatrów

 

W finale wojewódzkim Lubuskiej Gali Teatralnej, który odbywał się 27 i 28 maja w Świebodzinie, wzięło udział 17 zespołów wyselekcjonowanych spośród 99 teatrów dziecięcych biorących udział w eliminacjach powiatowych.

Wśród laureatów GALI znalazł się Teatr SZKRAB z Młodzieżowego Centrum Kultury “Dom Harcerza” w Zielone Górze - nagroda Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

 

Wyróżnienia i nagrody otrzymały szkolne teatry:

   

 • ISKIERKI ze Szkoły Podstawowej nr 18,
 • Teatr 213 ze Szkoły Podstawowej nr 11,
 • OD POCZĄTKU ze Szkoły Podstawowej nr 1.


JAROSŁAW WASIK w Hydro(za)gadce

 

W Hydro(za)gadce 9 czerwca odbędzie się finał eliminacji strefowych Studenckiego Festiwalu Piosenki - Zielona Góra 2009. Przed zielonogórską publicznością zaprezentują się 10 młodych artystów, którzy będą ubiegać się o prawo reprezentowania województwa lubuskiego podczas finału Festiwalu w Krakowie. Wieczór, swym recitalem uświetni Jarosław Wasik.

 
Jarosław Wasik - z wykształcenia aktor-wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania dziennikarz, autor tekstów. Mieszka w Warszawie i Opolu. Jest laureatem koncertu "Debiuty" KFPP Opole'94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i wielu innych festiwali. Jego autorski utwór "Nastroje" przez wiele tygodni gościł w pierwszej dziesiątce radiowo-telewizyjnego plebiscytu "Muzyczna Jedynka". Nagrał dwie autorskie płyty: "Nastroje" i "Zielony z niebieskim". Obecnie nagrywa trzecią. Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu "Poetycka Dolina".

 

9 czerwca, godz. 17.00, Hydro (za)gadka, wstęp wolny7 edycja "Spotkań Młodych Instrumentalistów"

 

Już jutro 7 edycja "Spotkań Młodych Instrumentalistów". Spotkania co roku cieszą się dużym zainteresowaniem młodych muzyków z Zielonej Góry. Nie inaczej jest i tym razem, zgłosiło się 20 wykonawców. Ważną cechą corocznych spotkań jest fakt, że mogą w nich uczestniczyć tylko młodzi artyści, którzy nie są uczniami czy absolwentami Państwowych Szkół Muzycznych, a więc dzieci i młodzież kształcąca swoje zdolności muzyczne indywidualnie.

 

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 (4.06) w Hydro(za)gadce, wstęp wolny.Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2009 - zakończony

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2009, zakończony. W pierwszej edycji Festiwalu wzięło udział dwudziestu pięciu wykonawców.  Artyści mino niesprzyjającej aury, dostarczyli wielu niezapomnianych, „ciepłych” i „słonecznych” wrażeń wytrwałej zielonogórskiej publiczności  podczas Koncertu Konkursowego, który , jak podkreśla jury, cechował bardzo wysoki poziom.

 

Do Koncertu Galowego zostało zaproszonych dziesięciu młodych artystów. W sobotni wieczór jury zapoznało wykonawców i publiczność ze swoją decyzją, i tak:

 • Grand Prix Festiwalu Nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego otrzymała: IGA KAŁĄŻNA, Zielona Góra
 • FUMA Nagroda Europejskiej Fundacji Wspierania talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” otrzymała: ARTUR CATURIAN, Zielona Góra
 • Nagrodę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Oddział w Zielonej Górze otrzymała: AGATA ROŻANKOWSKA, Toruń
 • Nagrodę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Oddział w Zielonej Górze otrzymała: MAŁGORZATA NAKONIECZNA, Kielce
 • Nagrodę Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń otrzymała: ANITA ZIOBROWSKA, Żagań
 • Nagrodę Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń otrzymała: .NATALIA JARZĄB, Paszowice
 • Nagrodę Restauracji Ramzes Zielona Góra otrzymała: MAGDALENA KUCHARSKA, Szczecinek
 • Nagrodę Stowarzyszenia Moje Miasto otrzymał: MATEUSZ GANCARCZYK, Świdnica
 • Nagrodę Agencji Reklamowej 103 otrzymał: PAWEŁ SKIBIŃSKI, Zielona Góra
 • Nagrodę Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Okręgu Lubuskiego otrzymał: KAMIL BAŁDYGA, Kolsko.

W pierwszej części Koncertu wysłuchaliśmy laureatów Festiwalu, którym podobnie jak i dnia poprzedniego towarzyszyła orkiestra festiwalowa pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego . Na finał przed zielonogórska publicznością zaprezentowała się gwiazda festiwalu Monika Brodka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji Festiwalu, a przede wszystkim młodym, ale już bardzo uzdolnionym wykonawcom.

Do zobaczenia za rok!

 Dzień Dziecka na deptaku - program koncertu

 

DZIEŃ DZIECKA

ZIELONOGÓRSKI DEPTAK - 1 czerwca 2009

 

10.00 - 12.00 Przedszkolne prezentacje

12.00 - 14.00 Szkolne prezentacje

 

10.00 - zbiórka zielonogórskich przedszkoli przed Szkołą Muzyczną (11 przedszkoli)

           - utworzenie barwnego korowodu.

             Korowód otwiera kolejka deptakowa, kolumnę dzieci prowadzi dobosz.

10.15 - spotkanie pod sceną przy Ratuszu - uroczyste otwarcie

10.20 - prowadzący – Jarosław Sobański (kabaret Słuchajcie) zaprasza na scenę grupę wokalną Wiolinki z MP nr 37

10.30 - wspólna zabawa przedszkolaków

10.40 - prezentacje artystyczne w wykonaniu Przedszkola nr 30

10.50 - zabawy animowane

11.00 - prezentacje artystyczne w wykonaniu Przedszkola nr 8

11.10 - zabawy animowane

11.15 - prezentacje artystyczne w wykonaniu Przedszkola nr 8

11.20 - zabawy animowane

11.25 - prezentacje MP 21 i 9

11.35 - zabawy animowane

11.45 - zakończenie imprezy dla przedszkolaków

12.00 - zespół Sznuroofki (Marcin Pendowski)

12.20 - zespół Piątka (Marcin Pendowski)

12.30 - Zespół wokalny SP 17 (Agnieszka Ładysz)

12.40 - Chór szkolny Gimnazjum nr 6 (Marlena Lepa)

12.50 - Zespół wokalny PSP 7 (Henryk Łacny)

13.00 - Grupa Hip-Hop – Dom Harcerza

13.07 - Chichoty – Dom Harcerza

13.15 - Studio Piosenki Gimnazjum nr 3 (Paweł Jarosz)

13.20 - Zespół wokalny SP 15 (Magda Piątek)

13.30 - Chór Siódemkowe Dzieci PSP nr 7 (Eugenia Kalinowska)

13.40 - M2 - ZOK (Mariola Roćko – Żabicka)

13.50 - Zespół Rockowy (Dom Harcerza)

 

MCKiE „Dom Harcerza”- zajęcia warsztatowe plastyczne, stoisko medialne- komputerowe, sprawnościowy tor zabaw dla dzieci - związany z wychowaniem komunikacyjnym.

MOSiR- przygotowanie stoisk sprawnościowych przez trenerów osiedlowych.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego - malowanie twarzy dzieciom, wykonywane fantazyjne fryzury, IV Drużynowe Mistrzostwa Miasta Uczniów Szkół ponadgimnazjalnych STRONG MAN .

 "Stały punkt programu" - odwołany!

 

Odcinek 5 cyklu kabaretowego "Stały punkt programu", który miał odbyć się 18 maja w Hydro(za)gadce został ODWOŁANY.

PRZEPRASZAMY!Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Fuma" - Zielona Góra 2009

 

W czerwcu ubiegłego roku Dyrektor Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Zarząd Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” postanowili, że wspólnie zorganizują festiwal, którego głównym celem będzie promowanie wybitnie uzdolnionej młodzieży. Patronat nad Festiwalem przyjął Prezydent Miasta Zielona Góra, a pomoc w realizacji zadeklarowali współpracujący z ZOK Grażyna Łobaszewska i Aleksander Maliszewski.

I tak narodziła się inicjatywa powstania Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "FUMA" - Zielona Góra 2009 z nadzieją, że na stałe zagości w ogólnopolskim kalendarzu wydarzeń artystycznych, jako jego bardzo ważny i mocny punkt.

W listopadzie ubiegło roku rozesłaliśmy karty zgłoszeń i regulamin FUMY. Staraliśmy się dotrzeć do każdej instytucji kultury w kraju. Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 106 zgłoszeń z całego kraju.

Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2009
w składzie: Grażyna Łobaszewska (Przewodnicząca Rady), Agata Miedzińska, Aleksander Maliszewski, Krzysztof Mroziński, Eugeniusz Banachowicz i Dariusz Jaros, po wysłuchaniu nadesłanych zgłoszeń, zakwalifikowała do udziału w Koncercie Konkursowym Festiwalu dwudziestu sześciu wykonawców.

Festiwalowe koncerty już wkrótce. Serdecznie Państwa na nie zapraszamy! Koncert Konkursowy odbędzie się 29 maja o godzinie 12.00 w zielonogórskim amfiteatrze, a dzień później, podczas Koncertu Galowego (godz. 19.00) zobaczymy i usłyszymy laureatów Festiwalu. W obu koncertach wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego. Gwiazdą Koncertu Galowego będzie Monika Brodka.

Życząc wielu niezapomnianych wrażeń zapraszamy na koncerty!

 

Koncerty:

29 maja, godzina 1200

KONCERT KONKURSOWY

wykonawcom towarzyszy Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego

amfiteatr

 

30 maja, godzina 1900

KONCERT GALOWY

wykonawcom towarzyszy Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego

Gwiazda wieczoru MONIKA BRODKA

amfiteatr

Wykonawcy Koncertu Konkursowego:

 

Angelika KOZAK Trzcianka, Julia LEŚNIEWSKA Szczecinek, Kamil BAŁDYGA Kolsko, Aleksander STYRCZ Bielawa, Oliwia MOWIŃSKA Nowe Miasto, Renata WERNER Kolsko, Agata ROŻANKOWSKA Toruń, Eliza SZYŁOW Suwałki, Małgorzata NAKONIECZNA Kielce, Kamila FEDIUK Zielona Góra, Julia OLĘDZKA Świecie, Paulina PRZYSTAWSKA Bydgoszcz, Michał HARATYM Lublin, Magdalena KUCHARSKA Szczecinek, Anita ZIOBROWSKA Żagań, Adria SZUDER Gorzów Wlkp., Natalia MODRZYK Zbąszynek, Paulina POLISZEWSKA Zielona Góra, Artur CATURIAN Zielona Góra, Iga KAŁĄŻNA Zielona Góra, Maciej MOSZYŃSKI Zielona Góra, Katarzyna WÓJCIK Zielona Góra, Natalia JARZĄB Paszowice, Sylwia KUCAŁA Kłodzko, Mateusz GANCARCZYK Świdnica, Paweł SKIBIŃSKI Zielona Góra

 

Orkiestra Festiwalowa:

 

Krzysztof Mroziński - fortepian, kierownictwo muzyczne,

Dariusz Jaros - instrumenty klawiszowe, akordeon,

Paweł Słoniowski - gitara basowa,

Janusz Brzozowski - gitara elektryczna,

Marek Popów - gitara akustyczna, gitara elektryczna,

Waldemar Goliński - skrzypce,

Ireneusz Budny - instrumenty perkusyjne,

Piotr Sobolewski - perkusja.

 

             Monika Brodka pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych - jej dziadek grał na skrzypcach, jej mama, tata i brat również grają na różnych instrumentach. Dorastała w małej miejscowości koło Żywca i jak sama wspomina, wszyscy w jej rodzinie zajmowali się muzyką: "mój dziadek grał na trąbce, mama na skrzypcach, brat na kontrabasie, a ojciec na wszystkim, na czym sie dało...".

            W 2003 r. wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 r. wygrała jego finał. W grudniu 2004 r. otrzymała nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii Estrada. Była nominowana także do Fryderyków 2004 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku, Album Roku. Otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut Roku. Kandydowała do nagrody MTV Europe Music Awards 2005.

10 czerwca 2005 r. wygrała w głosowaniu widzów konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia.

Podczas drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii Debiut.

W 2004 r. wydała debiutancką płytę pt. "Album", z nowymi wersjami starych przebojów soulowych i kilkoma nowymi piosenkami, których była współautorką. "Brodka ma potencjał i energię. Zaśpiewała modny ostatnio new soul, ale czuć, że nie poszła w ten sposób za modą, ona czuje tę muzykę!" - takie zdanie o "Albumie" Moniki ma krytyk muzyczny Robert Sankowski. Debiutancki "Album" zdobył status złotej płyty.

"Płyta Brodki jest wielkim pozytywnym zaskoczeniem - komentuje Elżbieta Zapendowska, jurorka Idola. - Bardzo klimatyczna. Monika śpiewa, nie popisując się, że ma wspaniałą górę, dół czy barwę. Jest w niej jakaś prawda. Z powodu starości i zmurszałości prawie nic mi się już nie podoba, a Brodka jest świetna i czekam na jej kolejną płytę."

 

plakat_ok.jpg


VI konkurs szkolnych galerii zakończony

 

Wczoraj zostały ogłoszone wyniki VI edycji konkursu na prowadzenie galerii szkolnej w sezonie 2008/2009.
Do Hydro(za)gadki na uroczyste podsumowanie sezonu przybyli kuratorzy szkolnych galerii i dyrektorzy szkół uczestniczących w konkursie.
Komisja oceniająca wystawy i działalność galerii przyznała nagrody i wyróżnienia.
W kategorii: “Najlepsza wystawa” laureatem konkursu zostały:  

 • Galeria 15 - SP15,
 • Galeria W Korku - SP 18.

wyróżnienia otrzymały:

 • Galeria Zaczarowana Ściana - Zespół Szkół Specjalnych nr 1,
 • Nasza Galeria przy Zespole Edukacyjnym nr 2.
W kategorii “Galeria miejscem aktywności kulturalnej dzieci i młodzieży” nagrodę i tytuł laureata otrzymały:
 • Galeria Wszędzie - Gimnazjum nr 1
 • Galerii Szkolna - Gimnazjum nr 6.

Jury konkursowe przyznało specjalne nagrody kuratorom galerii.

Indywidualne nagrody otrzymali:

 • Wiesława Lechów - opiekun Galerii 15,
 • Marzena Nowicka – opiekun Galeria Wszędzie
 • Ewa Kiszowara – opiekun Galeria W korku.

W zakończonej, szóstej edycji konkursu uczestniczyło 15 zielonogórskich szkół.
W regulaminowym czasie, tj. od 1 listopada 2008 r. do 31 marca 2009 w galeriach odbyło się 40 wernisaży i wystaw. Poza wystawami prac plastycznych w galeriach tradycyjnie odbywały się spotkania autorskie, koncerty, happeningi i spektakle teatralne. Działalność galerii wpisała się w wizerunek wielu szkół, galerie stały się prawdziwymi salonami, które przygotowują młodych ludzi do udziału w życiu kulturalnym “dorosłego” środowiska.
W październiku Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprosi szkolne galerie do konkursu. Mamy nadzieję, że w szkołach powstaną nowe salony wystawowe, a te istniejące przygotują atrakcyjne wystawy.Studencki festiwal Piosenki - Zielona Góra 2009

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury i Uniwersytet Zielonogórski zapraszają do udziału w: Studenckim Festiwalu Piosenki - Zielona Góra 2009

 

Celem festiwalu jest rozwój kultury muzycznej i literackiej w środowisku akademickim oraz promowanie uzdolnionych wokalistów i zespołów.

Warunki udziału w Festiwalu:

 • w festiwalu mogą wziąć udział soliści lub zespoły wokalne bądź wokalno – instrumentalne (łączna liczba wykonawców nie może przekroczyć 10 osób),
 • warunkiem udziału jest czytelne wypełnienie karty zgłoszenia oaz przesłanie jej do dnia 1 czerwca b.r. na adres organizatora:

Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3
65-520 Zielona Góra
z dopiskiem : Studencki Festiwal Piosenki
lub e-mail: kris@zok.com.pl
Karty zgłoszenia dostępne w siedzibie ZOK
lub na stronie internetowej
www.zok.com.pl

 • w przypadku zespołów należy dokładnie podać skład grupy oraz wymagania techniczne,
 • organizatorzy zapewniają na scenie nagłośnienie oraz fortepian do dyspozycji wykonawców,
 • uczestnik zobowiązany jest do wykonania 2 piosenek w języku polskim w tym przynajmniej jednej oryginalnej piosenki autorskiej (premierowej – nie wykonywanej przez innych artystów),
 • w przeglądzie mogą uczestniczyć studenci (osoby w wieku od 18 – 30 lat).

 

Przesłuchania wykonawców odbędą się podczas jednego koncertu w Klubie Jazzowym “U OJCA”Stały Punkt Programu - Odcinek V - "Rewolucja"

 

“Stały Punkt Programu wita i zaprasza na V odcinek pt. "REWOLUCJA" 18 maja 2009r o godz. 19.00 w sali Hydro(za)gadki/Amfiteatr obejrzą Państwo premierowy program, napisany specjalnie na ten dzień. Wszystko może się więc zdarzyć. Pikanterii dodadzą dwa skecze improwizowane, występ gościa wieczoru czyli znanego i lubianego kabaretu z najwyższej półki. Dodatkowo ochrzcimy rekwizyt dostarczony nam przez widza oraz wysłuchamy Rewelacyjnego/Rewolucyjnego (niepotrzebne skreślić:) 100% Polaka! Od pięciu odcinków wspólnie z Państwem, uczymy się, rozwijamy i bawimy.
Takiej wartości nie zabierze nam nikt...ewentualnie...może pozazdrościć.

 
Zapraszamy!!!
Hydrozagadkowicze :)”ZMICIER “TODAR” WAJCIUSZKIEWICZ

 

17 maja 2009 roku w Lubuskim Teatrze odbędzie się niezwykły koncert poświęcony Annie German.:
Koncert  będzie pretekstem dla niezwykłego spotkania – dźwięków, muzyków i kultur, a jego bohaterami będą znany przedstawiciel białoruskiej sceny niezależnej, muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor ZMICIER “TODAR” WAJCIUSZKIEWICZ oraz jego zespół W-Z ORKIESTRA (Wschód-Zachód Orkiestra).

 

Zmicier Wajciuszkiewicz “Todar” – multiinstrumentalista, charyzmatyczny wykonawca, od wielu lat jedna z najważniejszych osobowości białoruskiej niezależnej sceny muzycznej. Był związany z zespołem Pałac i kilkoma formacjami grającymi muzykę inspirowaną folkiem (m.in. współtwórca i lider zespołu Kriwi). Jest także kompozytorem muzyki filmowej, współtwórcą projektów niezależnej białoruskiej sceny muzycznej m.in. znanego w Polsce i w Europie Narodnego Albomu oraz Ja naradziłsia tut. Wśród jego zainteresowań poczesne miejsce zajmuje też współczesna poezja białoruska. Ma w sobie także olbrzymią dawkę i moc ducha Wschodu, echa Wysockiego i wrażliwośc Anny German, której utwory min. usłyszymy podczas koncertu.  W ubiegłym roku na zlecenie UNICEF przygotował program i płytę z kołysankami dla dzieci. Swoją muzykę wraz z zespołem Kriwi prezentował w klubach i na festiwalach m.in. w Niemczech, Polsce, Słowenii, Francji i Szwecji.

 

WZ Orkiestra (Wschód–Zachód Orkiestra) – powstała w Mińsku w 2001 roku. Najważniejszymi jej realizacjami muzycznymi są Kram z zabawkami oraz cykl muzyczny do wierszy m.in. Uładzimira Karatkiewicza, znakomitego poety białoruskiego. Zespół czerpie inspirację z białoruskiego folku, motywów muzycznych ludów i narodowości zamieszkujących niegdyś i dzisiaj tereny Białorusi, multikulturowego tygla Wschodniej Europy.

 

17 maja, godzina 19.00, Lubuski Teatr
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w:
Bileteria MUZ-ART., BUMTARARA, AT SKOWRONEK, BIURO PODRÓŻY ODKRYWCA i na godzinę przed koncertem.

Organizator koncertu: Zielonogórski Ośrodek Kultury (068 451 10 11)Sukces młodych wokalistów

 

W finale wojewódzkim Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki w Nowej Soli ( 9 maja) nagrody wyśpiewali młodzi zielonogórznie. Laureatem festiwalu został Paweł Skibiński (Zielonogórski Ośrodek Kultury) i Jan Grześków (Szkoła Podstawowa nr 11). Wyróżnienie jury festiwalu przyznało Kamili Lis (Szkoła Podstawowa nr 18).Program Majówki

  

1 maja

godz. 11.30

-         parada Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze z placu Bohaterów na deptak,

godz. 12.00 scena przy Hotelu Środmiejskim oraz deptak

-         koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze

-         Kapela Bajer - koncert

-         Czas Na Grass – zespół country & bluegrass - koncert

-         gry i zabawy dla dzieci,

-         pokazy straży pożarnej,

-         zielonogórski Bachus,       

-         policyjny LUPO,

-         bezpłatne przejazdy ciuchcią po deptaku,

-         prezentacja Aeroklubu Ziemi Lubuskiej,

-         prezentacja Zielonogórskiego Klubu Żużlowego.

 

2 maja – błonia przy amfiteatrze na Wzgórzach Piastowskich

10.00 - 15.00  - Międzynarodowe Wyścigi MTB o Puchar Prezydenta Zielonej Góry, w programie zawodów: wyścigi rowerowe dla dzieci,

15.30 - koncert Andrzeja Cierniewskiego,

17.00 - koncert Grupy Rogala.

 

3 maja – błonia przy amfiteatrze na Wzgórzach Piastowskich

14.00 - 17.00 – blok zabaw i gier rekreacyjnych dla dzieci,

14.00 – Koncert grup: M2 i TONIKA, solistów Studia Piosenki ERATO,

15.00 – Amila Zazu - koncert

16.00 – Pokaz motocykli przygotowany przez Bractwo Motocyklowe „Orzeł” z Żar,

16.30 – Konkurs psów nierasowych,

17.00 –Jaw Raw - koncert

 

Andrzej Cierniewski to przede wszystkim dojrzały Artysta, obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany z doskonałego warsztatu wokalnego, a także z tego, że każdy swój koncert, traktuje jako ten najważniejszy, dając z siebie podczas występów wszystko - o czym mieli okazję przekonać się ci, którzy choć raz byli słuchaczami jego licznych w ostatnich latach koncertów. Jest to Artysta wszechstronnie utalentowany. Przede wszystkim śpiewa ale i komponuje wiele swoich utworów. Muzyka i śpiew zawsze były dla niego największą pasja, miłością, która pochłaniała jego serce, myśli i czas. Gdy odkrył, że obok muzyki jej trafnym dopełnieniem jest poezja, zaczął się w niej rozczytywać i to właśnie ona była w jego początkach rozwoju muzycznego inspiracją do komponowania.

Czas Na Grass, to młody zespół, który wbrew panującym modom postanowił postawić wszystko na kartę z napisem "bluegrass". Może to nie do końca prawda, bo część repertuaru zespołu, to również amerykański folk. Cechuje ich niewymuszona, naturalna przebojowość.

Jaw Raw - W roku 1980 John Belushi i Dan Aykroyd (jako Blues Brothers w filmie Johna Landisa) zamieszali w wyobraźni pewnego młodego człowieka na tyle mocno, że szesnaście lat później, po wielu poszukiwaniach i treningach spełnił marzenie, nie tylko swoje...

W egzotycznym dla siebie kraju, w malowniczej, maleńkiej Chojnie i w niewiele większych Pyrzycach, Marco Meinel znalazł kilku utalentowanych miłośników Bluesa i w ten sposób w owym, pamiętnym 1996 roku, powstała formacja Jaw Raw Blues Connection.

Mieszanka wyobraźni, charyzmy, umiejętności i radości, w połączeniu z niebieską magią Bluesa, doprowadziła zespół do miejsca, w którym są obecnie: Jaw Raw koncertuje w każdym niemal zakątku kraju, Europy oraz w miejscach, które nie są nawet zbyt dobrze znane z mapy i opowiadań.

Grupa Rogala - grupa powstała ponad 30 lat temu, wielokrotnie koncertowała na Pikniku Country w Mrągowie i na festiwalu Euro Country Music Masters w Holandii. Zespół zaprezentuje przeboje muzyki country, nie zabraknie takich utworów jak: „Pukając do nieba bram”, „Niezwykły zapach pomarańczy” czy „Prowadźcie mnie do domu wiejskie drogi”.

Amila Zazu urodziła się w Zielonej Górze. Jako dziecko przejawiała duże zdolności sportowe, muzyczne oraz zamiłowanie językiem angielskim. Już w szkole występowała z zespołami pop rockowymi. Ukończyła Państwową Szkolę Muzyczną I Stopnia. Swój warsztat wokalny dokształcała w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze. Jest z wykształcenia anglistą. W czerwcu 2007 roku pojawiła się na castingu prowadzonym przez Brytyjską wytwórnię RecPublica Ltd. gdzie wykonała utwór "The Voice Within" Christiny Aguilery i utwór swingowy a capella. Wygrała casting i już po dwóch miesiącach wyszedł jej debiutancki singiel.

Studio piosenki ERATO powstało w 1999 roku. Od początku kierownikiem artystycznym grupy jest Krzysztof Mroziński. W studio śpiewają licealiści i studenci zielonogórskich szkół i uczelni. Zespół posiada w repertuarze kilka programów: „Apetyt na poezję” – to poetycko-muzyczna podróż przez twórczość Jonasza Kofty, „O! Polskie piosenki” – wybór największych hitów festiwalu opolskiego, „Ale KINO” – popularne tematy z filmów i musicali. ERATO wykonuje też kompozycje Krzysztofa Mrozińskiego.

Studio koncertowało na wielu estradach krajowych i zagranicznych.

Zielonogórzanie śpiewali m.in. w teatrze STUDIO BUFFO w Warszawie, Gorzowie Wlkp., Brzegu Dolnym, Lubinie, Poznaniu, Włocławku, Słubicach. Prezentowali się przed publicznością Witebska (Białoruś), Nitry (Słowacja), Frankfurtu nad Odrą (Niemcy).

Zespól wokalny „Tonika” powstał w roku 1999. Pierwszą siedzibą zespołu był Dom Kultury na Chynowie (filia ZOK). Od roku 2004 działa przy ZOK-u. Instruktorem zespołu jest Natalia Smirnowa.

Od początku istnienia Tonika bierze udział w konkursach, koncertach i uroczystościach organizowanych w mieście. W 2004 i 2005 dostała wyróżnienie w eliminacjach do festiwalu kolęd i pastorałek w Będzinie. Solistki zespołu mają również indywidualne osiągnięcia. W 2002 roku Aneta Thiele dostała wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej, a Magda Fiałkowska zoatała laureatką tej imprezy.

Zespół M² (dawniej Mali muzykanci) - to dziecięca grupa wokalna, która działa w ZOK „Amfiteatr" już od 2000 roku.

Są zawsze tam, gdzie piosenka. Występują więc na zielonogórskich konkursach piosenki, okolicznościowych koncertach, na festynach i rozmaitych miejskich imprezach kulturalnych.

M² są laureatami „Wiolinowych spotkań" Pro Arte w Międzyrzeczu oraz ogólnopolskiego konkursu „Eko piosenka" w Legnicy (III nagroda), laureatami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „Nowa piosenka w Starym Krakowie” (2006), laureatami X Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „O Bursztynowe słoneczko” w Ustce (I nagroda-2007). Mają własny repertuar i tworzą własny klimat bliski wyobraźni dziecka i jego zainteresowań.ZOK zaprasza na ARTUR BARCIŚ SHOW

 

 

W ramach Cyklu BEZ KURTYNY  -  ARTUR BARCIŚ SHOW

24 kwietnia, godzina 19.00, Hydro(za)gadka

bilety w cenie 30 zł. do nabycia od 30 marca w: AT Skowronek, Bileteria Muz-Art., Sklep Muzyczny Bumtarara i ZOK.

 

 

ARTUR BARCIŚ  w solowym programie, już 24 kwietnia w Hydro(za)gadce

 

Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa, o tremie, dykcji, różnego rodzaju “sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, czy dowcipach jakie ludzie teatru robią sobie na scenie itp. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi, piosenkami. “Artur Barciś show”, to pełne humoru i wdzięku, 1.5 godzinne spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem. Program jest do pewnego stopnia improwizowany, ponieważ aktor wciąga do zabawy, również publiczność np. poprzez wspólne ćwiczenie dykcji.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Stały Punkt Programu - Odcinek IV - "Święto"

 

Już 23 kwietnia, w Hydro(za)gadce, kolejny wieczór kabaretowy z cyklu

STAŁY PUNKT PROGRAMU - ODCINEK IV - "ŚWIĘTO"

Podczas wieczoru zobaczymy: skecze, piosenki stworzone specjalnie i tylko
na ten dzień. Ilość świąt, ich ważność oraz interpretacja proponowana
przez artystów mile zaskoczy publiczność, na temat świąt wypowie znany i
przez wszystkich szanowany 100% POLAK

Tradycyjnie już: będziemy "chrzcić" rekwizyt dostarczony przez
publiczność, zobaczymy występ zaproszonego gościa (w poprzednich odcinkach
wystąpili kabarety: Ciach, Made in China, Przemek Mazurek)

Przybywajcie by na nowo odkryć Święto Pracy, ujrzeć polowanie na Zająca,
spojrzeć odświętnie na "życie" przy pomocy Medium.

Świętowanie zaczynamy w 23 kwietnia (czwartek) o godzinie 19.00 na scenie
HYDRO(ZA)GADKI/AMFITEATR


ZAPRASZAMY!!!

Bilety w cenie: 12 i 8 zł do nabycia w:

Bileteria Muz-Art., Biuro Podróży Odkrywca, ZOKMagia teatru - maski i lalki

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy Magia teatru - maski i lalki w Galerii Młodych Na Piętrze. 16 kwietnia o godzinie 17.00 poznamy prace i ich autorów. Na konkurs plastyczny ogłoszony przez ZOK nadesłano ponad 200 prac z zielonogórskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. 45 dzieł - masek i lalek - wybranych przez jury konkursu zobaczymy w galerii, która mieści się w Oddziale Dla Dzieci WiMBP.Sukces ZOK - owców w Żarach

 

3-4 kwietnia w Żarach odbył się finał wojewódzki 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

W gronie laureatów finału znaleźli się zielonogórzanie.

Pierwszą nagrodę w turnieju poezji śpiewanej zdobyła Iga Kałążna (ZOK - Studio piosenki ERATO). Iga otrzymała nominację do udziału w finale Turnieju we Włocławku (16-19.06.)

Dwie równorzędne III nagrody w turnieju poezji śpiewanej otrzymali Maja Słowik i Artur Caturian (ERATO). Dodatkowo Maja i Artur uzyskali warunkową nominację do Włocławka w drodze konkursu nagrań.

W turnieju recytatorskim (kategoria dorosłych) wyróżniony został Łukasz Gnioch.Lubuski Konkurs Recytatorski - finał miejski

 

Lubuski Konkurs Recytatorski – finał miejski (2-3 kwietnia)
2 kwietnia w Hydro(za)gadce (ZOK, ul. Festiwalowa 3) rozpoczną się prezentacje recytatorów – laureatów eliminacji środowiskowych.
W czwartek o godzinie 10.00 wystąpią gimnazjaliści, a w piątek (3 kwietnia) o 10.00 zaprezentują się uczniowie klas I - III. O godzinie 12.00 rozpocznie się konkursowy koncert recytatorów – uczniów klas IV – VI.Wystawa fotograficzna Malwiny Mirowskiej - "Oblicza"

 

"Oblicza" to tytuł wystawy fotograficznej Malwiny Mirowskiej, której wernisaż odbędzie się 24 marca o godzinie 17.00 w Hydrogalerii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Młoda autorka (19 lat), mieszka w Trzcielu, fotografią zajmuje się od dwóch lat, a swoją pasję rozwija uczęszczając do policealnego studium o profilu fotograficznym. W jej twórczości widać fascyjację ludźmi, szczególnie ich twarzami, stąd przede wszystkim tworzy portrety i autoportrety. Interesuje się także modą, co nadaję jej fotografiom także bardzo charakterystyczny styl.

Zapraszamy.Młoda energia na wiosnę

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy, plenerowy koncert z okazji nadchodzącej wiosny – MŁODA ENERGIA NA WIOSNĘ.
Przed publicznością zaprezentują się: Burst of Anger, Open Mind, Anonim i Sznuroofki, znani z organizowanych przez ZOK, Przeglądów Kapel Rockowych.
Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (20.03) o godzinie 12.00, scena na deptaku przy Aldemed (al. Niepodległości 1).
Serdecznie zapraszamy!Finał Miejski kolejnej edycji Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Finał Miejski kolejnej edycji Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki, który odbędzie się 17 marca w Hydro(za)gadce.

 
    Wokaliści zaprezentują się w II grupach wiekowych: o godz. 11 odbędą się prezentacje dziecięce (szkoły podstawowe), a o godzinie 16 prezentacje młodzieży (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i studenci).
    Laureaci festiwalu wystąpią w finale wojewódzkim, który odbędzie się 28 kwietnia w Sulechowie.
    Zapraszamy!Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza

  

 • 12 marca, godzina 18.00,Hydro(za)gadka
  XI Biesiada Słowa “Miłośc Niejedno ma Imię” - finał Konkursu Poetyckiego Młodzieży Gimnazjalnej
  wstęp wolny
 • Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotowuje Spotkania Małych Form Tańca Współczesnego. Impreza odbędzie 22 marca br. w Lubuskim Teatrze.
  W programie Spotkań min.:
  - prezentacje konkursowe i warsztaty, które poprowadzą Agnieszka Błacha i Paweł Malicki tancerze Polskiego Teatru Tańca z Poznania.
  - spektakl pt. Kilka kroków d(o) miłości w wykonaniu poznańskich tancerzy.
  Zapraszamy tancerzy i choreografów do udziału w warsztatach, na stronie internetowej ZOK (www.zok.com.pl), znajdują się do pobrania Regulamin Spotkań oraz Karty Wykonawców i Uczestników Warsztatów.


Stały Punkt Programu

 

      Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny wieczór kabaretowy w ramach cyklu "Stały Punkt Programu" zatytułowany "SZTUKA".
      Premierowe skecze, premierowe piosenki i premierowe wykonanie zmienią na stałe aktualną definicję sztuki.
    Tradycyjnie w stałym punkcie programu wystąpi Gość, i jak zwykle będzie to niespodzianka.
       Przyjdźcie i zobaczcie jaka to "sztuka"

 

Poniedziałek 16 marca, godz. 19.00
Scena Hydro(za)gadki, Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
Bilety w cenie 12 i 8 zł do nabycia w:
bileteria Muz.Art., ZOK i na godzinę przed imprezą

 

Zapraszamy!!!Spotkania Małych Form Tańca Współczesnego

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotowuje Spotkania Małych Form Tańca Współczesnego. Impreza odbędzie 22 marca br. w Lubuskim Teatrze.

W programie Spotkań m.in.:  

 • prezentacje konkursowe i warsztaty, które poprowadzą Agnieszka Błacha i Paweł Malicki tancerze Polskiego Teatru Tańca z Poznania.
 • spektakl Polskiego Teatru Tańca Kilka kroków d(o) miłości
  choreografia i taniec: Agnieszka Błacha, Paweł Malicki
  kostiumy (konsultacje): Zofia Jakubiec
  muzyka i realizacja dźwięku: Mateusz Rogaliński
  światło: Arkadiusz Kuczyński
  realizacja scenografii: Maciej Turowski
  Jak tu nie być fajnym chłopakiem, kiedy obok stoi taka fajna dziewczyna? Wprawdzie nie jest to Naomi Campbell, ale jest całkiem... fajna... Dobrze nam się razem rozmawia, dobrze nam się razem śpi, Dobrze nam się razem bawi, po prostu fajnie nam razem!
  (Agnieszka i Paweł)

 

Zapraszamy tancerzy i choreografów na stronie internetowej ZOK (www.zok.com.pl), znajdują się do pobrania Regulamin Spotkań oraz Karty Wykonawców i Uczestników Warsztatów.

 "Sielsko, anielsko, teatralnie ..."

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza:

5 marca 2009r. odbędzie się wernisaż wystawy pt. “Sielsko, anielsko, teatralnie...”. Tym razem swoją twórczość prezentują sekcje plastyczne działające przy MCKiE “Dom Harcerza”, czyli: Plastyczne Formy Teatralne oraz Pracownia Kroju i Szycia. Prace, które będzie można podziwiać, to m.in. anioły, ptaki, królik i inne – wszystkie wykonane głównie przy użyciu papieru oraz materiałów włókienniczych. Bajkowe dzieła młodych twórców zostały wykonane pod kierunkiem Alicji Niewiadomskiej i Bogusławy Czubkowskiej.

Zapraszamy do Galerii Młodych Na Piętrze, oddział dziecięcy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej."Zbrojenia przed PaKĄ"

nowaki.jpg

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór kabaretowy, ostatnią próbą generalną zielonogórskich kabaretów przed ich występem na  ogólnopolskim festiwalu kabaretów PaKA w Krakowie.
W specjalnym programie:
"Zbrojenia przed PaKĄ"
wystąpią: HLYNUR, NOWAKI, SŁOICZEK PO CUKRZE, ZIARKO


9 marca, godz.19.00, Hydro(za)gadka, ul. Festiwalowa 3
Cena biletu: 10 PLN, do nabycia: AT Skowronek, bileteria Muz-Art., sklep muzyczny Bumtarara, ZOK oraz godzinę przed koncertem

 

Kabaret Hlynur to więcej niż kabaret! Młoda grupa ambitnych i pełnych zaangażowania artystów zaczynała swoje występy w studenckim klubie "Gęba" w Zielonej Górze w 2003 roku. Część z nich już wtedy miała na koncie krótkie filmy kręcone w wytwórni "A`YoY". Od tamtego czasu zarówno grupa Hlynur jak i jej program przeszły liczne zmiany kierując ich twórczość w kierunku meta-kabaretu i całościowej konwencji. Do swojej twórczości sprytnie potrafią wpleść konwencje sceniczne, filmowe a nawet literackie. W ostatnim czasie program artystyczny kabaretu Hlynur dotyka również tematów polityki, lecz i w tym przypadku robi to na indywidualny sposób. Według kabaretu Hlynur bowiem polityk to nie aktor w wielkim teatrze ("cyrku") sejmu, lecz zwykły człowiek i jak każdy człowiek chce być różny.

Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długu czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych, brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych” pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energia i tekstami. Młodość i doświadczenie “Nowaków” potrafi zaprocentować na każdym występie.

Kabaret “Słoiczek po Cukrze" tworzą Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak. Nie jest to ich pierwsze zetknięcie sceniczne, bo wcześniej, przez kilka dobrych lat, współtworzyły kabaret Szum, zdobywając nagrody na wszystkich festiwalach w kraju. Później ich drogi artystyczne się rozeszły. Magda poświęciła się karierze solowej, a Gosia macierzyństwu. Teraz powracają ze zdwojoną siłą i mocą. Program, który prezentują, jest społeczno-obyczajowy, choć nie brak w nim absurdu, zresztą tak jak w naszej codzienności. Doświadczenie zdobyte w poprzednich przedsięwzięciach plus świeżość spojrzenia z nowej perspektywy sprawiają, że ich program jest naprawdę godny polecenia.Kabaret powstał w lipcu 2008 roku i od razu zdobył II nagrodę podczas Mulatki w Ełku. Są fajne, miłe i we dwie.

Kabaret Ziarko najmłodszy twór kabaretowy w Zielonej Górze.Warsztaty Twórców Nieprofesjonalnych

 

    Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie autorskie i zajęcia praktyczne z Robertem Tomakiem – artystą rzeźbiarzem.
Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 3 marca w kawiarni ZOK, ul. Festiwalowa 3.
    Kolejne spotkania 10 i 17 marca.
    Serdecznie zapraszamy!


    Robert Tomak - absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze, dyplom w pracowni prof. Jana Berdyszaka w 1996 r. W latach 1996-97 odbył staż w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby u prof. Antoniego Porczaka. Uprawia rzeźbę, malarstwo i rysunek. Prowadzi pracownię plastyczną "Studio Rzeźby", w której wykonuje statuetki, medale i tablice pamiątkowe. Jest laureatem nagrody "Animator Roku 2001" Zielonogórskiego Ośrodka Kultury oraz stypendium twórczego i artystycznego Miasta Zielona Góra 2003.Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza:

SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA

 

1 marca 2009 (niedziela), godz. 18.00
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
Bilety w cenie: 20 zł, do nabycia w:
Agencja Turystyczna Skowronek, Bileteria Muz-Art., Sklep muzyczny Bumtarara, ZOK

 

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa: Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 26 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!
Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak “Szósta zero dwie”, “Blues mieszka w Polsce”, “John Lee Hooker” czy “Chory na bluesa”.
Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii “Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. “Szansa na sukces” i wielu innych.Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.II tydzień ferii w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, ul. Festiwalowa

 

23 - 26 lutego
godzina 10.00 - 12.00 warsztaty artystyczne, zajęcia plastyczne i teatralne dla dzieci pt. “Zaczarowany Las - Zaczarowane Ściany”, prowadzenie: Marzena Nowicka

 

23 - 25 lutego
godzina 11.00 - 13.00 warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży, prowadzenie – Martyna Krutulska-Krechowicz

 

ZAPRASZAMY!Koncert dla Karoliny

 

Pieśni dla Karoliny ...

 

   Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszeniem Edukacyjnym MCA zapraszają na Koncert dla Karoliny.
    W specjalnym koncercie wystąpi GRZEGORZ TOMCZAK oraz Barbara Hanaczewska, Tomasz Miechowicz, Kinga Żak, Marcin Szefner, Hanna Matusiak, Iga Kałążna.
    Koncert ma charakter charytatywny. Dochód z biletów i aukcji zostanie przekazany na koszty leczenia Karoliny Bębenek - zielonogórzanki, laureatki Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej.
    Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Amfiteatrze, Biurze Podróży Skowronek i Bileterii Muz-Art. Koncert odbędzie się 6 marca o godzinie 19.00, sala ZOK-u Hydro(za)gadka, ul. Festiwalowa.

 

dla_karoliny.jpg


Finał 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

    Zielonogórski Ośrodek Kultury informuje, że miejski finał 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w dniu 18 marca 2009 r. w Hydro(za)gadce, ul. Festiwalowa 3, o godzinie 18.00.
    Na stronie internetowej www.zok.com.pl, można pobrać Regulamin i Karty Uczestnika OKR.
    Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (czytelnie wypełnionych) w terminie do 12 marca na adres: Zielonogórski Ośrodek Kultury,65-520 Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 i drogą meilową mirek@zok.com.pl
    Dodatkowe informacje, można uzyskać pod numerem 0-68 451 10 02.Spotkanie Klubu Miłosników Anny German

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Klubu Miłośników Anny German działającym przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Spotkanie odbędzie się 13 lutego, o godz. 17.00, w kawiarni ZOK.Walentynkowy Koncert

 

SCENA PRZY RATUSZU - 14 LUTEGO, POCZĄTEK GODZ. 13.00

 

W PROGRAMIE M.IN.:

 • “Ławeczka zakochanych” (możliwość zrobienia zdjęcia, które zostaną pokazane na stronach internatowych Urzędu Miasta w Zielonej Górze),
 • “Romeo i Julia” (specjalnie przygotowane monidło z postaciami najsłynniejszej zakochanej pary z wyciętymi twarzami, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie),
 • Happening “Świetliste Serce”,
 • Walentynkowe Studia TV, w ramach, którego publiczność będzie mogła “nagrać” swoje życzenia, które później zostaną wyemitowane na antenie telewizyjnej TV Odra,
 • okazjonalne kartki do umieszczenia życzeń, które zostaną odczytane na scenie w trakcie koncertu
 • długopisy walentynkowe , ufundowane przez Senator Polska, które będą rozdawane publiczności,
 • koncert zespołu SZNOORUFKI (młodzi muzycy z zielonogórskiego gimnazjum nr 5, laureaci nagrody młoda energia podczas zeszłorocznych Autunalii, muzyka rockowa)
 • koncert zespołu ABBA FAMILY (Abba Family to zespół coverowy, który tworzą dwa małżeństwa, związane z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. W repertuarze zespołu znajdują się największe przeboje legendarnej, szwedzkiej grupy Abba, m.in. Dancing Queen, Mamma Mia, S.O.S., Voulez vouz i wiele innych. Wieloletnie doświadczenie sceniczne sprawia, że koncerty zespołu są w pełni przemyślanym widowiskiem muzycznym. Zaletą grupy jest doskonałe przygotowanie taneczne i profesjonalny śpiew. Niezaprzeczalnym atutem ABBA Family jest uroda wokalistek i znakomita aparycja muzyków. Całości dopełniają barwne i gustownie dobrane kostiumy.)


54. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

    Zielonogórski Ośrodek Kultury informuje, że miejski finał 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w dniu 18 marca 2009 r. w Hydro(za)gadce, ul. Festiwalowa 3, o godzinie 18.00.
    Na stronie internetowej www.zok.com.pl, można pobrać Regulamin i Karty Uczestnika OKR.
    Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (czytelnie wypełnionych) w terminie do 12 marca na adres: Zielonogórski Ośrodek Kultury,65-520 Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 i drogą meilową mirek@zok.com.pl 
    Dodatkowe informacje, można uzyskać pod numerem 0-68 451 10 02."Stały punkt programu"

 

 

Już 16 lutego 2009 kolejne spotkanie z młodymi artystami, związanymi z zielonogórską sceną kabaretową. Odcinek II spotkań “Stały punkt programu” zatytułowany jest “7”. Specjalnie i tylko na ten dzień stworzony został program kabaretowy, który w całości poświęcony będzie liczbie SIEDEM. Przyjdź i zobacz co np. kryje się "Za siedmioma górami i siedmioma lasami..." lub przekonaj się co spotka "007".
W Gościnnym punkcie specjalnym zobaczymy: Kabaret ".....", ale to będzie jak zwykle niespodzianka. Dla przypomnienia podczas styczniowego wieczoru pojawił się kabaret “Ciach” .

 

Poniedziałek 16 lutego 2009, godz. 19.00
Scena Hydro(za)gadki, Amfiteatr, ul. Festiwalowa
Bilety w cenie: 12 i 8 zł do nabycia w:
Bileteria Muz-Art., Agencja Turystyczna Skowronek, ZOKRecital Ewy Błaszczyk

  

Recital Ewy BŁASZCZYK
"I poczucie szczęścia... Nawet gdy wichura"
13 lutego 2009 (piątek) godz. 19.00

 

Hydro(za)gadka, Amfiteatr, ul. Festiwalowa
Bilety w cenie: 20 zł, do nabycia w:
Agencja Turystyczna Skowronek, Bileteria Muz-Art., Sklep muzyczny Bumtarara, ZOK

 

Podczas recitalu usłyszymy utwory wybitnych polskich poetów, m.in.: Agnieszki Osieckiej, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Doroty Czupkiewicz z muzyką Jerzego Satanowskiego, Leszka Możdżera, Zygmunta Koniecznego czy Włodzimierza Wysockiego. Sama aktorka bardzo lubi krótką formę, która ma dramaturgię – piosenkę z historią w tle. “Dla mnie ważny jest tekst i nastrój” – mówi artystka, i taki właśnie będzie koncert w Hydro(za)gadce. Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami – że warto walczyć o swoje życie i mieć nadzieję. Nie poddawać się, “nawet, gdy wichura”. Ewa Błaszczyk jest osobą niezwykłą. Laureatka wielu nagród, takich jak: Polka 2006, Róże Gali 2007, nagroda im. S. Treugutta za osiągnięcia w Teatrze TV 2007, Kobieta 2007 “Twojego Stylu” oraz wielu innych.
Jest znana nie tylko z działalności artystycznej, ale także z ogromnego zaangażowania społecznego. Jest założycielką fundacji “Akogo?”. Celem fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.Jacek Kleyff w Orkiestrze Na Zdrowie - "Nowa płyta"

 

16 stycznia 2009 (piątek) godz. 19.00
Hydro(za)gadka, Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
Bilety w cenie: 20 zł, do nabycia w:
Bileteria Muz-Art., Agencja Turystyczna Skowronek, Sklep muzyczny Bumtarara, ZOK

 

Jacek Kleyff polski bard, poeta, kompozytor, aktor i malarz. W 1967 roku był jednym z trzech twórców słynnego “Salonu Niezależnych”, adresowanego głównie do pokolenia marca 1968. Wraz z Michałem Tarkowskim i Januszem Weissem(najpierw Michałem Walisiakiem) stworzyli zjawisko wykraczające poza rozrywkową formułę kabaretu (określane nawet mianem “antykabaretu”), stanowiące jeden z nielicznych kontrastów na tle ówczesnej propagandy sukcesu. W pierwszej połowie lat 70. ich piosenki (m.in.: "Żródlo" “Dobre wychowanie”, “Balon”, “Jajco holenderskie blues”, “Sejm 1976”), niezauważane przez oficjalne media, były przegrywane metodami domowymi i śpiewane w kręgach znajomych. Niektóre zawarte w nich zwrotki przeszły do języka potocznego i funkcjonują w nim do dziś. W latach 1970-76 wraz z “Salonem Niezależnych” zdobył trzykrotnie Złoty Trójząb Neptuna na kolejnych “Famach”. W 1972 r. wygrał IX Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie i zdobył Złotą Szpilkę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 1976 r. Jacek Kleyff poważnie zajął się malarstwem. W 1979 roku uzyskał dyplom magistra inżyniera architektury na Politechnice Warszawskiej.W latach 1981-85 mieszkał na wsi pod Lublinem, gdzie powstał zalążek Orkiestry Na Zdrowie (ONZ). Większość tekstów i kompozycji tego zespołu jest jego autorstwa. W 1995 roku Orkiestra Na Zdrowie zdobyła "Złoty Bączek", główną nagrodę publiczności, na festiwalu Przystanek Woodstock w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim. Najbardziej znane piosenki w wykonaniu Jacka Kleyffa to: Telewizja, Huśtawki oraz Nie męcz mnie, wykonywane później przez Kubę Sienkiewicza i Elektryczne Gitary.

 

Podczas koncertu, który odbędzie się 16 stycznia w Zielonogórski Ośrodku Kultury, usłyszymy utwory z najnowszej płyty Jacka Kleyffa i Orkiestry Na Zdrowie “Nowa płyta”.Dzień Animatora i Dobrodzieja Kultury


Jak co roku Zielonogórski Ośrodek Kultury przyznał nagrody i wyróżnienia podczas Dnia Animatora i Dobrodzieja Kultury 2009. Uroczystość odbyła się 28 listopada, wieczór uświetnili: Kinga Żak i Kabaret Ciach.
Kapituła przyznała nagrody w następujących kategoriach:


KATEGORIA ANIMATORA KULTURY:

za osiągnięcia w dziedzinie muzyki

 • Jacek Jatczak – za systematyczny rozwój i sukcesy w pracy z najmłodszymi wokalistami, 
 • Marcin Pendowski – za animowanie środowiska muzycznego rockowego i jazzowego,
 • Janusz Zając – za talent pedagoga prowadzącego batutą dyrygenta grupę młodzieży,
 • Remigiusz Tymczyj - za animowanie i kreowanie wartościowych zdarzeń muzycznych w Zielonej Górze.

za osiągnięcia w dziedzinie teatr i literatura

 • Dorota Rachmil -Wilczyńska - za upowszechnianie kultury żywego słowa, wprowadzanie dzieci w świat teatru i poezji oraz za promowanie naszego miasta na arenie ogólnopolskiej,

za osiągnięcia w upowszechnianiu plastyki

 • Jadwiga Sawicka – za animowanie twórczości plastycznej i wystawienniczej w środowisku szkolnym.

KATEGORIA DEBIUT ROKU:

 • Małgorzata Kazińska - teatr 
 • Marlena Lepa - muzyka

KATEGORIA HONOROWY ANIMATOR KULTURY:

 • Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe - za osiągnięcia w propagowaniu muzyki jazzowej i promowaniu osiągnięć muzyków związanych z Zieloną Górą
 • Małgorzata Dmuch – dyrektor SP 18 - za wspieranie i inicjowanie edukacji artystycznej dzieci
 • Jolanta Cyrankowska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 - za wspieranie i inicjowanie edukacji artystycznej dzieci

KATEGORIA DOBRODZIEJ KULTURY:

 • EKOTRADE Sp. z o.o. Delegatura w Zielonej Górze
 • Zakład Poligraficzny “Filip” w Zielonej Górze


Cykl Zielonogórskiego Ośrodka Kultury "Pod Sceną"

 

Już od stycznia w cyklu Zielonogórskiego Ośrodka Kultury "Pod Sceną", raz w miesiącu będą mogli Państwo przeżyć niezapomniane wieczory z młodymi artystami, związanymi z zielonogórską sceną kabaretową, nadzieją polskiego kabaretu, znanymi i lubianymi, nieznanymi i lubianymi, nielubianymi i nieznanymi...
Już 12 stycznia 2009 inauguracja cyklu kabaretowego pt. "Stały Punkt Programu".
Specjalnie i tylko na ten dzień stworzony został program kabaretowy, który wypełnią premierowe skecze, piosenki, monologi.
W Gościnnym punkcie specjalnym: Kabaret ".....", to będzie niespodzianka!
Apel wykonawców: Jeśli ktoś ma rekwizyt niegodny sceny to proszę zabrać....ochrzcimy go!
Styczniowy temat cyklu: ZEW NATURY

Poniedziałek 12 Stycznia 2009, godz. 19.00
Scena Hydro(za)gadki, Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
Bilety w cenie: 12 i 8 zł do nabycia w (od 5 stycznia):
Bileteria Muz-Art., Agencja Turystyczna Skowronek, ZOK

(C) Zespół ZielMAN